CEO’su Ölen Popüler Borsa Bitcoin Soğuk Cüzdanlarını Kaybetti

İşlem hacmine nazaran Kanada’nın en büyük kripto para borsasının yapmış olduğu izahat kripto para yatırımcılarının ağzını deyim yerindeyse açık bırakacak cinsten. Yetkililer, borsanın soğuk kripto para cüzdanlarını bulamadıklarını deklare etti.

Kanada’da etkinlik gösteren kripto para borsası Quadriga CX’in yapmış olduğu izahat adeta soğuk duş tesiri yarattı ve kullananların aklına biz paramızı kimlere emanet ediyoruz sorusunu getirdi. Quadriga CX’web sitesi üstünden meydana getirilen açıklamada borsanın Kanada’nın İflas Kanunu kapsamında batkı koruma başvurusunda bulunmuş olduğu açıklandı.

Borsa yapmış olduğu açıklamada geçtiğimiz hafta soğuk cüzdanların bulunması ve güvence altına alınması için yoğun çaba gösterdiklerini sadece bu çabalarında başarısız olduklarını belirtti.

Quadriga CX’in kurucusu ve CEO’su 14 Ocak’ta yaşamını kaybetmişti. Bu ani ölümün arkasından da borsa apar topar kapanmıştı. İddialara nazaran borsanın soğuk cüzdan detayları bir tek kurucu ve CEO Gerald Cotten’daydı. Bu yüzden borsa çalışanlarının Cotten’ın ölümünün arkasından borsanın soğuk cüzdanlarına erişmesi mümkün olmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.