Changpeng Zhao Bloomberg Röportajında Boğa Sezonunu Neyin Tetiklediğini Açıkladı

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e verdiği yakın tarihindeki bir röportajda, devam eden Bitcoin rallisini tartıştı. Zhao, kurumsal yatırımcıların, Nisan ayından bu yana devam eden yükseliş trendini tetikleyen en mühim unsur olduğuna inanıyor.

Birçok etkili kripto para uzmanı, boğa piyasasının geri dönüşündeki kilit faktörün kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesinden kaynaklandığına dikkat çekiyor. Bir yıldan uzun süredir devam eden ayı sezonunun arkasından, Bitcoin, köklü finansal kurumsal yatırımcıların piyasaya gireceklerini duyurmasıyla yükselişe geçmişti. CME’nin Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine olan talepte patlama yaşandığını açıklaması ve Fidelity’nin sektöre giriş yapacağını duyurması piyasadaki yükselişin katalizatörü oldu.

Bununla beraber kripto para piyasasında boğa sezonun sağlam projelerle tesirini arttırarak devam edeceğine inanan Changpeng Zhao, kurumsal yatırımcıların küçümsenmemesi gerektiğine inanıyor. Changpeng Zhao’nun iddialı açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Bitcoin’deki aktivitenin ortalama %60’ı hemen hemen 2018 yılındaki ayı sezonunda kripto para piyasasına giriş yapmamış olan kurumsal yatırımcılardan kaynaklanıyor.

Changpeng Zhao, marj ticaretinin kripto para piyasasının canlandıracağına inanıyor. Geçtiğimiz günlerde Binance’in marj ticareti hizmetini tüm kullanıcılarına açtığını duyurmuştuk. Borsadan meydana getirilen açıklamaya bakılırsa kısa süre ilkin faaliyete oluşturulan marj ticareti hizmeti için şimdiden 10 bini aşkın kullanıcı kayıt yaptırdı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.