Changpeng Zhao: Hakkımızda Soruşturma Açılmadı

Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi’nin kendilerine yönelik soruşturma açtıkları ve hizmetlerinin durdurulabilecek olduğu iddiaları ile ilgili izahat yapmış oldu. Twitter hesabından izahat icra eden CEO, açıklamalarında kendilerine Finansal Hizmetler Dairesi tarafınca bu yönde izahat yapılmadığını ve Nikkei gazetesi tarafınca fazlaca büyük sorumsuzluk örneği gösterildiğini deklare etti.

Japonya’nın 5 ulusal gazetesinden birisi olan ve son dönemde Binance ile ilgili haberleri dolayısı ile sık sık eleştirilen Nikkei gazetesinin, son haberinde ”Binance kapatılabilir, haklarında soruşturma başlatılmış olduğu ve uyarıldı” benzeri haberler yayınladığı ortaya çıkmıştı.

Oldukça İyi Diyalog İçerisinde Olduklarını Deklare etti

Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, kendilerinin Japonya Finansal Hizmetler Dairesi ile üst düzey ilişki ve diyalog içinde olduklarını, her türlü detay ve detayları aralarında konuştuklarını deklare etti. Bununla ilgili Nikkei tarafınca kendilerine izahat yapılmadan bir gazete izahat yapılmasının neredeyse olanaksız olacağını açıklayan Zhao, ”bu mantıklı değil” dedi. Finansal Hizmetler Dairesi haberlerinin arkasından Bitcoin averaj 432 dolarlık yitik yaşarken, Japonya’da kripto paralara ilginin yüksek olduğu açıklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.