Charlie Lee’den Bitcoin Gold Açıklaması

Charlie Lee, Bitcoin Gold ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada saldırının peşinden Litecoin’in daha çok değerlenecek olduğuna değinerek şimdiden Litecoin’in daha kıymetli durumda bulunduğunu deklare etti. Tüm dünyada Charlie Lee hakkında kendi elinde bulunan Litecoin’lerini satmasından dolayı tepkiler çığ benzer biçimde büyürken, son açıklamasında ise Litecoin’i övmesi tepkilerin daha da fazla artmasına niçin oldu.

Birçok kullanıcı bu açıklamalar sonrasında kendi kripto parasını elinde tutmayan ve yatırım yapmaktan korkan bir kurucunun açıklamalarına asla dikkat etmeyecek olduklarını ifade ederken, bazı kullanıcılar ise Lee’nin bu açıklamalarının gerçeklikten son aşama uzak ve kendisi ile ilgili olmayan bir mevzuda bulunduğunu deklare etti.

Bitcoin Gold Saldırıya Uğradı

Bitcoin Gold ağının %51 oranında olan kısmının saldırıya uğradığını belirten Lee, bunun kendileri için ve tüm kullanıcılar için ürkütücü bir gelişme bulunduğunu beyan etti. Bitcoin ve öteki kripto paralar ile ilgili güvenlik endişelerini daha da fazla arttıran bu ve benzeri gelişmeler Türkiye ve dünyada kullananların takip etmiş olduğu mevzular içinde yerini alırken, ara sıra güvenlik mevzularında yaşanmış olan problemler kullanıcıları korkutarak yatırımlarını dahi geri çekmelerine sebebiyet verebiliyor. Kimi zaman ise yatırımcılar bu tür saldırılar karşısında kuvvetli bir duruş sergileyerek yatırımlarını daha çok arttırıyorlar.

  • Charlie Lee kendi yönettiği ve kurduğu Litecoin’lerini satarak yatırımcıları riske atmasından dolayı Türkiye’de olmasa da ABD ve öteki ülkelerde tepki üstüne tepki çekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.