Charlie Lee’den Litecoin’deki Blok Ödülü Yarılanmasına İlişkin Açıklama: Şok Etkisi Yaratacak

Litecoin’in (LTC) geliştiricisi Charlie Lee, gelecek ay gerçekleşecek Litecoin blok ödülü yarılanmasına ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Charlie Lee, Ağustos ayında gerçekleşecek Litecoin blok ödülü yarılanmasından sonrasında birçok madencinin cihazlarını kapatma sonucu alabileceğini belirtti.

Yarılanma Ağı Şoka Uğratacak

Avustralya merkezli kripto para haber sitesi Mickey’ye 10 Temmuz’da verdiği röportajda Charlie ​​Lee, blok ödülü yarılanmasıyla madencilik ödülünün %50 düşmesinin sistemi şoka uğratacağını belirtti.

Litecoin ağındaki madencilik ödüllerinin yarı yarıya azalması, bazı madenciler karlı olmayacak ve cihazlarını kapatacaklar. Büyük bir kesim bunu yaparsa bloklar yavaşlar. Sadece Litecoin için bir sonraki değişiklikten üç buçuk gün ilkin, madencilerin cihazlarını kapatmasından 7 gün ilkin ağdaki güçlük seviyesi tekrardan ayarlanacak. Her şey yoluna girecek.

Blok Ödülü Yarılanması Kendi Kendini Gerçekleştiren Bir Kehanet

Charlie Lee, blok ödülünün yarılanmasının da etkisiyle 20 dolardan 143 dolara kadar yükselen Litecoin’deki fiyatlanmaya ilişkin de açıklamalarda bulunmuş oldu.

Blok ödülü yarılanması sebebiyle Litecoin fiyatlanıyor zira hepimiz en başından beri bunu biliyordu. İBirçok insan satın alıyor zira fiyatın yükselmesini bekliyor ve bu kendi kendine yeten bir kehanet. Bu yüzden, satın aldıkları için fiyat hakikaten artıyor.

Coinmarketcap verilerine gore, basın zamanında Litecoin 3 aylık grafikte neredeyse %36 artış kaydetti. Sadece Litecoin halen Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin ortalama %67 altında işlem görüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.