Charlie Lee’den Önemli Açıklamalar: “Satoshi Ölmüş Olabilir, Coinbase Kullanıcılarını Kandırıyor”

Piyasada uzun senelerdir en iyi performans gösteren kripto paralardan kabul edilen Litecoin’in kurucusu Charlie Lee gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Litecoin’in gelecek planlarını tartışmak için Lukki Exchange adlı bir Youtube kanalına konuk olan Lee, bununla beraber Coinbase’i de eleştirdi.

Kripto para sektörünün en başarıya ulaşmış isimlerinden Charlie Lee, Litecoin’i niçin geliştirdiğini şu sözlerle deklare etti:

Litecoin’i daha oldukca eğlence amacıyla yarattım. Altın ile gümüş arasındaki ilişkiyi öykünmek etmek istedim. Bitcoin kıymet gizleme mevzusunda iyi, Litecoin ise ödemeler mevzusunda.

Bununla birlikte Google ile Coinbase’in eski çalışanlarından olan Lee, Litecoin’i geliştirmek için Coinbase’den ayrılmıştı. Litecoin’i geliştirerek Bitcoin’i averaj bir insanoğlunun kullanımı için kolay hale getirmeyi amaçladığını belirten Lee, girişimcilerin kripto para ekosisteminde yeni bir proje yayınlamadan ilkin, projelerinin doğru bir halde çalıştığından güvenilir olmaları için çağrıda bulunmuş oldu. Charlie Lee, ek olarak Satoshi Nakamoto hakkında çarpıcı bir açıklamada bulunmuş oldu:

Muhtemelen Satoshi yaşamını yitirdi. Eğer buralardaysa da tüm bu saçmalıklarla uğraşması gerekmiyor.

Charlie Lee ek olarak bir dönem çalmış olduğu Coinbase’i şu sözlerle eleştirdi:

Coinbase şeklinde firmalar, Bitcoin alım satımından daha çok kazanç sağlama bahanesiyle kullanıcılarını fazla fazla ücretlendirmekle suçlu. Bu tür uygulamalar, yüksek işlem ücretlerinin piyasa geneline yayılmasına niçin oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir