Chris Giancarlo: Yakın Zamanda Kripto Paralar Çözüme Ulaşamayacak

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (US Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ) başkanı Chris Giancarlo, bugün basına yapmış olduğu açıklamalarında kripto paralar ile ilgili düzenlemelerin hemen hemen daha pek fazla başarıya ulaşmış olamadığını ve bununla ilgili atacak oldukları adımlar ile beraber kripto para dünyasının bayağı fazla ehemmiyet taşıdığının altını çizdi.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (US Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ) başkanı Chris Giancarlo, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili düzenlemelerin hemen hemen daha pek fazla başarıya ulaşmış görünmediğine değinerek, ”Şuan bizim kullandığımız mevzuat biliyorsunuz ki ki 1935 senesinde kanun haline getirildi. Bu sebeple Bitcoin ve öteki kripto para birimleri benzer biçimde yeni ve yenilikçi yapılara bakıp bunların 1935 senesinde meydana getirilen mevzuata nazaran hangi kanun yetkisi altına yada hangi maddeye bağlı bulunduğunu söylemek hakkaten zor. Bizim düzenlemelerimizin sınırları içine giren bir oldukca eşya ve mal varlığı var sadece hangi düzenleyici kola baktığınızla durağan(durgun) olarak bunların hepsinin oldukca değişik yönleri mevcut.” dedi.

AB, ABD, Asya Çalışıyor

AB üyesi ülkeler ve ABD ve son olarak Asya ülkeleri kripto para düzenlemeleri üstünde ciddi oranda emek harcamalar yapıyorlar. Bu mevzuda hemen hemen daha pek fazla başarıya ulaşmış bir emek harcama olmadığını da belirtmek mühim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.