Çin Devlet Başkanı Şi Jiping’den Yeni Bir Kripto Para Açıklaması Daha

Çin’in devlet destekli haber platformu CCTV1’si, kripto paralara ilişkin yeni bir video daha yayımladı. Piyasaya çıkan videoda Çin Hükümeti’nin kripto paralara değil Blockchain teknolojisine destek verdiği bir kez daha vurgulandı.

Çin’in BTC Üstüne Tesiri Hala Kaotik

Çin’in Bitcoin (BTC) ve öteki kripto paralar mevzusundaki tutumu, genel olarak, bir mini bir altcoin sezonunu tetiklemenin yanı sıra fiyatlarda da yükselişe yol açıyor. Hatırlanacağı suretiyle Çin’den geçtiğimiz aylarda gelen Blockchain ve kripto para yanlısı açıklamalar popüler kripto para Bitcoin’in %40’lık yükseliş kaydederek tekrardan 10 bin doların üstüne çıkmasına niçin olmuştu.

Ponzi Şeması Olarak Değerlendiriliyor

Gösterilen 60 dakikalık videoda kripto paralar, lisanssız menkul kıymet ifadelerine yer veriliyor ponzi şeması olarak değerlendiriliyor. Her ne kadar geçtiğimiz haftalarda ülkede kripto para yanlısı bir düzenleme kabul edilse bile gösterilen video Çin’in kripto paralara yönelik tutumunun aslına bakarsak pek de değişmediğini gösteriyor.

Dün kripto para topluluğunun gündemine düşen bu videodan sonrasında Bitcoin son 24 saatte oldukça ciddi bir düşüş kaydederek 8.200 dolar bandına dokundu. Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada 8.300 dolarla son birkaç haftanın en düşük seviyelerinde işlem görüyor.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.