Çin En Değerli Kripto Paralar Listesini Yayınladı: İkinci Sırada Sürpriz Bir Proje Var

Çin’in Endüstri ve Bilişim Bakanlığı bünyesinde etkinlik gösteren CCID, ortalama 1 senedir her ay yayınladığı kripto para derecelendirme endeksinin 13.’sünü yayınladı. Görünüşe bakılırsa CCID, nihayet endeksin ilk 5 ve son 5 esnasında bazı değişimler hayata geçirmeye karar vermiş.

CCID, kripto para projelerine listelediği endeksi için değerlendirmelerini temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık kriterlerine gore yaptığını iddia ediyor. CCID, listedeki kripto para projelerini bu üç kritere gore ayrı ayrı derecelendiriyor ve sonucunda toplam puan üstünden sıralama yapılıyor.

Tron Sıralamada Kıymet Yitirdi

Yeni derecelendirme endeksinde EOS birinci sıradaki yerini korusa da önceki endekslere gore köklü değişimler yapılmış. Mesela bundan önceki sıralamada ikinci sırada yer edinen Tron, bu kez kendine üçüncü sırada yer bulmuş. Tron’un ikinci sıradaki koltuğunda ise bu kez Ethereum oturuyor. Mayıs ayında gösterilen son olarak endekste üçüncü ve dördüncü sıralarda yer edinen Steem ve Ontology’nin yerine ise NULS ile GXChain adlı kripto paralar aldı.

Listede bir türlü ilk 10’a giremeyen  Bitcoin, bir basamak yükselerek 11. sırada yer aldı. CCID’nin kripto para endeksi şu şekilde:

Son 5’te De Değişimler Var

Endeksin son 5 esnasında yer edinen kripto paralarda da değişimler yaşandı. Mayıs ayındaki sıralamada son 5’te en alttan yukarıya doğru NEM, Decred, Litecoin, Bytecoin ve Zcash yer alıyordu. Temmuz ayının endeksinde ise son 5  NEM, IOTA, Bytecoin, Decred ve Litecoin 5’lisinden oluşuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.