Çin Halk Bankası: Bitcoin Meşru Değil!

Çin Halk Bankası müdürü Zhou Xiaochua, basın mensupları ile buluşmasında Çin’de kripto paraların son durumu ve gelişmesi mevzuları hakkında izahat yapmış oldu. Asya bölgesinde son dönemde Cenup Kore tarafınca memurlara getirilen kripto para yasağının arkasından Çin hükümeti tarafınca da yeni adımlar ve yasaklar uygulanacak olduğu düşünülürken, yetkili birisi tarafınca meydana getirilen bu açıklamalar dikkat çekti.

Çin Halk Bankası müdürü Zhou Xiaochua, ”Bitcoin ile ödeme bankacılık sistemleri ile uyumlu değil, Bitcoin ile ödeme meşru değildir ve kullanılmasını önermiyorum” benzeri ifadelere yer verdi.

Potansiyel Tehditler Kaygı Yarattı

Çin yeni dönemde kripto paralara daha çok ilgi göstermek ve yasallaştırmak adına  adım atmak isterken, kripto paraların kaygı verici olması ve güvenlik mevzularında yaşanmış olan problemler dolayısı ile bu aşamalarda ilerleme kaydetmekten vazgeçildiğini deklare etti. Meydana getirilen bu izahat ile beraber birçok Çinli kripto paralara olan algısını ve düşüncesini değiştirmezken, Çin hükümetinin geçtiğimiz haftalarda kripto para borsaları ve sitelerine erişimi engelleyerek vatandaşlarının kripto paralar almasını engellemeye çalışmış ve sitelerin Çin’den erişilemez hale geldiği ortaya çıkmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.