Çin Halk Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması

Çin Halk Bankası (PBOC) başkanı Zhou Xiaochuan, kripto paralar ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamaların derhal peşinden yeni açıklamalar yapmış oldu. Açıklamalarında kripto paralara güvenilmemesi uyarısında bulunan Zhou Xiaochuan, “pek fazlaca kripto para fazlaca ciddi gelişme yaşadı ve bu büyümenin müşterilere ve bireysel yatırımcılara negatif tesirleri olabilir” dedi.

Çin’de meydana getirilen açıklamalar ve Cenup Kore ve Japonya yönetimi tarafınca memurlar için kripto paraların engellenmesi ile beraber ciddi krizlerin yaşanmaya başladığı ortaya çıkmıştı. Birçok yatırımcının Asya bölgesinde bu mevzuda çok çok fazla endişeli olduğu ortaya çıkarken, bazı işyar yatırımcıların ise ellerinde bulunan kripto paraları öteki borsalara aktararak gizlendikleri öne sürülmüştü.

Güvenilmemesini Önerdi

Çin Halk Bankası (PBOC) başkanı Zhou Xiaochuan“İnsanları bir gecede varlıklı olacaklarına inandıran spekülasyonların yapılmalarına olanak tanıyan kripto para ürünlerini sevmiyoruz.” ifadelerini kullandı. Vatandaşlarını Bitcoin’den uzak tutmak adına her türlü önlemleri almaya başlamış olan Çin siyasal yönetimi, Bitcoin hakkında alacak olduğu önlemler ile beraber iyi mi yasalar meydana getirecek olduğu ”kanun yapıcılar” tarafınca şu sıralar üstünde çalışılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.