Çin Hükümeti En İyi Kripto Paraları Sıraladı: İşte Detaylar

Çin’in Informasyon ve Sektör Gelişim Merkezi (CCID) tarafınca bu ay 14.’sü hazırlanan kripto para sıralaması gene şaşırttı. 35 kripto para projesinin değerlendirildiği listede Bitcoin Eylül ayında olduğu benzer biçimde 11. sırada yer aldı.

Listenin bir numarasında ise EOS yer ediniyor. Onu ikinci sırada Justin Sun’ın Tron’u ve üçüncü sırada Vitalik Butterin’in Ethereum’u takip ediyor. Çin Hükümeti’ne bağlı CCID söz mevzusu listeyi kripto paraları temel teknoloji, uygulama ve yenilik kriterlerini puanlayarak ortaya çıkartıyor. CCID’nin hazırladığı kripto para sıralamasının tamamı ise şöyleki:

Göze Çarpan Değişimler

 CCID’nin Ekim ayı sıralamasında Qutum (QTUM) 18. basit 8. sıraya, Lisk (LSK) 14. basit 7. sıraya, Dash (DASH) 21. basit 17. sıraya terfi etti.

Hükümet destekli CCID tarafınca ilki 2018 yılının Mayıs ayında piyasaya çıkan kritpo para sıralamasında ilk sırada Ethereum yer alıyordu. Bu sıralamaya ilk kez geride bıraktığımız Şubat ayında dahil olan Tron, Ethereum’u tahtından etmeyi başardı. Sıralamanın açıklanmasıyla Tron yükselişe geçti ve dolar karşısında %30’a yakın kıymet kazanmıştır.

Ek olarak tüm bunların yanı sıra Çin’deki kripto para baharı tesirini sürdürüyor. Ülkenin devlet başkanı Xi Jinping, yapmış olduğu açıklamada Çin’de Blockchain teknolojisinin kullanımının yaygınlaştırılmasını icap ettiğini belirtti.

İlginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegramkanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.