Çin Hükümeti Yeni Kripto Para Raporu Yayınladı

Çin Informasyon Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID) yayınladığı rapor ile en iyi kripto para birimlerini deklare etti. Geçtiğimiz ay gösterilen ”en iyi kripto paralar 2018” raporuna oranla yeni gösterilen raporda sıralamalarda değişimler olduğu görüldü. Raporda Ethereum ilk basit 2. sıraya düşerken, Bitcoin ise alt sıralarda olduğu görüldü. Vatandaşlarının hangi kripto paralara daha çok ilgi göstermesi gerektiği mevzusunda kati kararlar vermeleri adına bu tür raporlar gösteren Çin hükümeti, gösterilen raporlara nazaran hareket edilmesi durumunda ihtimaller içinde risklerin minimum seviyeye inecek bulunduğunun bilgisini vererek, vatandaşlarını kripto para yatırımları mevzusunda dikkatli olmaya çağrı eden ülkelerden birisi.

Çinliler ise Çin Informasyon Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID) ”en iyi kripto paralar” raporunda en üst sıralarda olan kripto paralara yatırım yaparken, bu yatırımlardan kar elde etme umutlarını en üst düzeye çıkarmış durumdalar.

Kripto Paralar Hakkında Önlemler Alıyor

Çin, kripto paralar hakkında en üst düzeyin en üst düzeyinde önlemler alan ülke olmasına karşın gösterilen bu raporlar halka yön göstermekte etkili. Halkın Bitcoin yatırımı yapabilecek bulunduğunu gösteren rapor 17. sırada Bitcoin, 2. sırada Ethereum’u gösterirken 1. sırada ise adını pek duymadığımız kripto paralardan olan fakat son 1 senedir daha çok popüler olmaya başlamış olan EOS’u 1. sıraya yerleştirmiş.

  • Ethereum 2. sıraya düşmesine karşın EOS ile yarışan en büyük kripto para birimi olarak yayınlandı.
  • Bitcoin ise alt sıralarda pek fazla başarıya ulaşmış olmayan kripto paralardan birisi olarak yayınlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.