Çin İlk Blockchain Tabanlı Kamu Kaynakları Teklif Platformunu Geliştirdi

Kamu kaynakları teklifi, hükümetler tarafınca belirli bir projeyi tamamlamayı vaat eden hususi ve kamu sektörü şirketlerine büyük kaynaklar tahsis etmek için kullanılan bir yöntemdir.

“Kunyilian” olarak adlandırılan teklif platformu, Tencent’in hizmet olarak blockchain sistemini kullanıyor ve mevcut kamu kaynakları teklif sürecinin karşılaşmış olduğu zorlukları çözmeyi amaçlıyor. Teklif verme sürecine dahil olan merkezi kuruluşların güvenilirliğinin doğrulanmasına destek olması ek olarak veri paylaşımını ve güvenliğini hızlandırması beklenmektedir.

Platformun pilot testi esnasında, resmi teklif verileriyle ilgili ortalama 60.000 blockchain sertifikası kaydedildi. Artık Kunming’deki kamu kaynakları için 30.000’den fazla teklif veren kuruluşa hizmet vermeyi hedefliyor.

Platformun geliştirilmesi, Çin’in yeni ve gelişmekte olan teknolojilere yatırım yaparak teknolojik inovasyonunu ilerletme girişiminin bir parçasıdır.

Çin, Blockchain Teknolojisini Tam Gaz Kullanıyor

Çin teknoloji şirketleri, eyalet ve ulusal hükümetler giderek daha çok blockchain ve kripto para birimi sanayisine yatırım yapıyor. Tencent ve Alibaba şeklinde teknoloji ve web devleri, hükümet aktörlerinin tam desteğiyle bu alanda yeniliği yönlendiriyor.

Çinli firmalar, Tencent kısa süre ilkin blockchain tabanlı tüketici uygulamaları, donanım cihazları ve medya depolama sistemleri ile ilgili daha çok yeni patent başvurusunda bulunduklarında, adları altında kayıtlı olan blockchain patentlerinin sayısında diğerlerini geride bıraktı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.