Çin Merkez Bankası’ndan ”dolandırıcılık” uyarısı

Çin Merkez Bankasından meydana getirilen tehlikeli sonuç ”güvenlik uyarı açıklaması” kapsamında ülke vatandaşlarının kripto paralar mevzusunda oldukca dikkatli olması gerektiği ve ihtimaller içinde problemler yaşamamak için kesinlikle dikkatli hareket etmeleri gerektiği açıklandı. Meydana getirilen açıklamada vatandaşların dikkatli olması gerektiği ve hareket ederken kesinlikle kendi düşüncelerinden başka kimsenin önerileri ve yatırım önerilerine uymaması icap ettiğini deklare etti.

Çin Merkez Bankasından meydana getirilen açıklamada kripto paraların adı kullanılarak ve blockchain teknolojisinin adının kullanılarak dolandırıcılık vakalarının artış gösterdiği, bu tür vakalara yakalanmamak için lüzumlu olan önlemlerin alınması ve yatırımcıların kendi fikir ve istekleri haricinde hiçbir kimsenin tavsiye, fikir ve isteklerine asla müsaade etmemeleri uyarısı yapılmış oldu.

Dolandırıcılık vakaları arttı

Çin’de dolandırıcılık vakalarının son yıllarda kripto para ve blockchain adının kullanılarak yapılmaya başladığını açıklayan Çin Merkez Bankası, bu mevzuda ihtiyaç duyulan önlemlerin kendi bünyelerinde alınmaya devam edecek olmasıyla birlikte vatandaşlarında kendilerini koruması ve ihtimaller içinde sorunlara karşı kuvvetli önlemler alarak dolandırıcılara para kaptırmamaları uyarısında bulunmuş oldu. Çin’de her yıl minimum milyarlarca dolarlık dolandırıcılık vakası yaşanmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.