Çin’de daha sert kararlar yakın

Çin hükümetinin yakın gelecekte kripto paralara dair alabilecek olduğu kararlar ülkede kaygı yarattı. Vatandaşlar, yasakların kendilerini son aşama fazla etkileyebilecek olduğu düşüncesinde olduklarını ve bu yasakların daha çok yatırımcıları etkileyebilecek kadar büyük olabilecek olduğu endişesi ile dikkatli kararlar alınması mevzusunda hükümeti uyardı.

Etken olarak gösterim icra eden kripto para sitelerinden hükümete çağrıda bulunan bazı medya mensupları ise Bitcoin dahil tüm kripto paraların geleceğine dair alınacak negatif kararlarının ülke içinde gelecekte oldukça daha büyük ekonomik problemler yaşanmasına sebep olabilecek bulunduğunu düşündüklerini ve hükümeti bu yönde uyarmaya devam edecek olduklarının açıklamasında bulunmuş oldu.

Kararlar alırken dikkatli olsunlar!

Çin hükümetinin kararlar vermeden ilkin bu alanda ilgili ve bilgisi ile tanınmış kişiler ile iletişime geçmesi, ülke içinde büyük yatırımcılara danışmasını öneren Çin medyası, negatif alınacak tüm kararlar ve yasakların sorumlusunun mevcut Çin hükümeti olacağını, aksi durumda kendilerinin kayıplarının kendi kararları ve sorumlulukları dahilinde olabilecek bulunduğunu deklare etti. Meydana getirilen açıklamalar Çin hükümetini durdurmaya kafi gelecek mi? Sorusu ise bilinmeyen.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.