Çinli Milyarder Zhao Dong, “Şimdi Hodl Zamanı”

Bitcoin milyarderi ve en meşhur tezgah üstü (OTC) yatırımcılarından önde gelen Çinli milyarder Zhao Dong,  şimdi kripto paralarda hodl için en iyi süre bulunduğunu iddia ediyor.

Dong, görüşlerini kendi kurduğu “The Public Chain Alliance Crossing The Bulls And Bears Elite Team’ adlı Wechat grubunda takipçileriyle paylaşıyor. Dong’un sözlerine nazaran : “Bir çok insan için, eğer şimdi Bitcoin’i farketmezlerse, farkettikleri süre yatırım için fazlaca geç olabilir. Eğer sen, ben Bitcoin’in geleceğine inanırsak, kimsenin umurunda olmadığı süre mümkün olduğunca elinde tutabilmek en akıllı hareket olur.”

Trendler hakkında sorulduğunda, 2019 için, “İyi bir kış piyasası geçirmemiz için her insanın emek harcaması gerekiyor” dedi.  2018 Kasım ayında Dong, mikroblog sitesinde, 2021 yılı Bitcoin fiyat beklentisinin 50.000 $ bulunduğunu söylemiş oldu. Dong, niçin ayı piyasasında trade yaptığının gerekçesini deklare etti:

Boğa pazarında, insanları Bitcoin satın almak ikna etmeye çalışmıyorum, şu sebeple süratli para kazanmak kolay görünüyor fakat aslen değil. Şimdi [ayı pazarında], Bitcoin satın almaları için insanları teşvik etmeye başladım.

Piyasanın hem en iyi hem en fena zamanı

Dong, 2019 yılına kadar , daha çok şirket ve projenin öleceğini söyleyerek fazlaca iyimser yada kötümser olmamaya dikkat çekti. Bununla beraber, bazı umutların doğacağını söylerken, bir sonraki proje dalgasının bu dönemden sonrasında çıkacağını iddia etti.

2019 yılı için hem girişimciler hem de yatırımcılar için, en iyi zamanı hem de en fena zamanı olacağını söylemiş oldu. Daha çok şirket ve projenin ölümüne karşın, iyi projeler yatırım yapmak daha ucuzlayacak diye ekledi.

Dong yatırımcılara, “İhtiyacımız olan tek şey sabır” diyerek anahtar kelimenin “sabır” bulunduğunun altını çizdi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.