Clams (CLAM) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Clams (CLAM) Nedir?

CLAM: Temel Bilgiler

Kripto para birimleri, son birkaç yılda halk içinde popülerlikte büyük bir artış yaşadı. Bitcoin yada Ethereum şeklinde daha popüler olanların yanı sıra, çoğu zaman BTC şeklinde bir kripto paradan türetilen yüzlerce altcoin de geliştirildi.

CLAM’i benzersiz kılan, dünyada türünün ilk örneği olan oldukça yenilikçi bir Proof Of Chain konseptine dayanmasıdır. Bu, CLAM’i öteki altcoinler içinde öne çıkarır ve daha derinlemesine incelemeye kıymet yapar.

Clams (CLAM) Geliştirme

Clams resmi olarak 15 Mayıs 2014’te piyasaya sürüldü. Başlangıçta Blackcoin’den çatallandı. CLAM, aslen Caritas Libertas Aequitas Monetas‘ın kısaltmasıdır.

Clams’in arkasındaki felsefeyi özetlersek; bu, oldukça dağıtılmış ve blockchain teknolojisinin kendisine dayandığı için tamamen güvenilir olan, hakkaten merkezi olmayan ilk eşler arası kıymet aktarım ağı olacak.

Clams, 12 Mayıs’ta 0’ın üstünde herhangi bir bakiyesi olan Bitcoin, Litecoin ve Dogecoin blok zincirlerinden çekilen her benzersiz cüzdan adresine (3,1 milyondan fazla) ~ 4,6 CLAM gönderilerek dünyadaki herhangi bir kripto para biriminin en geniş ilk dağıtımına haiz oldu. Bu, 12 Mayıs 2014’te herhangi bir BTC, LTC yada DOGE coin’i olan her insanın otomatikman “kazılmayı” bekleyen CLAM coinlerine haiz olduğu anlamına gelir!

Clams’in Yararları Nedir?

CLAM Teknolojisi

Clams, benzersiz bir Proof Of Chain konseptine dayanmaktadır. Bitcoin şeklinde geleneksel Proof of Work (PoW) terimi yerine CLAM, Proof of Work Stake (PoWS) adında olan Proof of Stake’in (PoS) hususi bir türevidir.

Clam ağı, stake eden kullanıcıları stake ettikleri paraların yaşına orantılı olarak ödüllendirmek yerine, CLAM ağı için bekleyen tüm işlemleri işlemek ve doğrulamak için dakikada bir etken olarak çalışan bir istemci seçer. Bu şekilde satın alan, tamamlandığında 1 CLAM token ödülünü alır. Bu, her yıl 525,960 yeni CLAM üretildiği anlamına gelir. Bu durum, insanları ödüllendirilmek için CLAM istemcilerini makinelerinde etken olarak çalıştırmaya teşvik eder ve bu da ağ güvenliğini artırır.

Clams Ana Özellikleri

Proof of Working Stake (PoWS) yada Proof of Chain konsepti – Clams ağı için hususi olarak geliştirilmiş, zararı dokunan çevresel tesirleri azaltan ve dağıtımla beraber ağ güvenliğini artıran benzersiz bir Proof-of-Stake (PoS) uyarlaması verimlilik ve şeffaflığı da artırır.

CLAM Ağı – Clams yazılımını çalıştıran tüm etken kullanıcılardan oluşan CLAM ağının bir parçası olmak için herhangi bir kayıt  gerekmez. CLAM ağı hakkaten merkezi olmayan bir sistemdir  ve CLAMS’ın transferini ve oluşturulmasını bağımsız ve ortaklık içinde doğrulayabilir. CLAM ağının birleşik hesaplama gücü, tüm CLAM işlemlerinin işlendiği blok zincirini oluşturmak ve sürdürmek için kullanılır.

CLAMspeech – Clams, aksi takdirde yasaklanabilecek yada sansürlenebilecek görüşleri ifade etmek için de kullanılabilir. Bir kullanıcı, bir CLAM basıldığında yada blok zincirinde hareket ettiğinde işlem kaydına eşlik edecek hususi bir bildiri ekleyebilir yada bir ifadeler listesinden seçim yapabilir.

Açık Kaynak – CLAM ağını çalıştıran yazılım parasızdır ve görüntülenmesi ve iyileştirilmesi için her insana açıktır.

Clams Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Clams (CLAM) Satın Alma

CLAM, oldukca sayıda borsada satın alınabilir ve satılabilir. En popüler olanlar Bittrex, Poloniex, Cryptopia ve Upbit’tir ve Poloniex en etken olanıdır.

Ek olarak bir ürün için CLAM kazanabilir yada CLAM karşılığında bir hizmet sunabilirsiniz. CLAM yazılım istemcisi, CLAM’i “kazmak” için de kullanılabilir. Ağ, CLAM ağı için bekleyen tüm işlemleri işlemek ve doğrulamak için dakikada bir etken olarak çalışan bir istemci seçer. Bu satın alan, işlem  tamamlandığında 1 CLAM ödülü alır.

Clams (CLAM) Depolama

12 Mayıs 2014’te BTC, LTC yada DOGE’ye sahipseniz, muhtemelen bir miktar parasız CLAM’iniz aslına bakarsanız vardır. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan CLAM istemci yazılımını indirmek ve cüzdanınızı ona aktarmak.

Clams (CLAM) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Benzersiz Clam Ağı – PoW kullanan Bitcoin’de olduğu şeklinde geleneksel madencilik yerine CLAM madenciliği, istemci ağında rastgele bir etken istemciyi dakikada 1 CLAM coin ile ödüllendirerek, kaynak israfını azaltarak ve her insana eşit fırsat sağlayarak çalışır.

Proof of Working Stake – Proof Of Stake konseptine doğru ilerlemeye çalışan ETH’de olduğu şeklinde, kullanıcıları kripto para tutma yaşlarına gore ödüllendirmek yerine, CLAM kullanıcıları CLAM ağındaki etkinliklerine gore rastgele ödüllendirir. Böylece kullanıcıları devam ettirmeye teşvik eder. CLAM yazılımı, ödül karşılığında etken olarak çalışır ve ek olarak ağ güvenliğini artırır.

Clams’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Clams kripto para birimine (yada genel olarak herhangi bir kripto para birimine) yatırım yapılırken, bu tür eşler arası, merkezi olmayan ağların doğası gereği değişkendir. Sadece CLAM, benzersiz uygulaması ve sağlam Clams ağı yardımıyla devamlı adil risk payına haiz olacaktır. CLAM piyasalarda hala kuvvetli olmaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.