Clem Chambers’tan Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması Tahmini: Fiyatlar Nasıl Etkilenecek?

Mayıs 2020’de gerçekleşmesi planlanan Bitcoin blok ödülü yarılanması hakkında bir oldukca anlatı şekilledi.

Mesela, son zamanlarda meydana getirilen bir röportajda Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, BTC’nin Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanması sebebiyle 20.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyelerine yetişme ve hatta aşma potansiyeline haiz bulunduğunu belirtti. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee de tahminlerde bulunmuş oldu ve Bitcoin’in yarılanma sonrası Litecoin ile aynı modeli takip edebileceğini belirtti.

Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasıyla ilgili son olarak yorum, Avrupa’nın önde gelen hisse senetleri ve hisse internet sayfası ADVFN’in CEO’su Clem Chambers’ten geldi. Kısa sürede meydana getirilen bir röportajda, Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasının fiyatlar için oldukca açık bir boğa piyasasını tetikleyeceğini belirten Chambers, buna ek olarak, Bitcoin’in fiyatındaki yükseliş trendinin yarılanma sonrasında da devam edeceğini beyan etti.

Öte taraftan, Bitcoin’in ‘dijital altın statüsünden de bahseden Chambers Ocak ayında Bitcoin’le altın arasındaki koreleasyonun en yüksek seviyelerine ulaştığına dikkat çekti.

Röportaj esnasında Chambers’e Bitcoin’in dijital altın anlatısı hakkında düşünceleri soruldu ve Chambers, buna karşılık Bitcoin’i, altından daha iyi meydana getiren birçok özelliğe haiz bulunduğunu belirtti. Chambers ek olarak Bitcoin’in gezi ederken altına kıyasla taşınmasının oldukca daha kolay bulunduğunu kaydetti.

“Bitcoin, oldukca, oldukca süratli ve oldukca, oldukca kolay bir halde tecim yapabileceğiniz ve paraya dönüştürebileceğiniz bir şey. Düşünün, yarın ABD’yı yarım milyon dolarla terk etmek zorunda kalırsanız, bunu iyi mi yapardınız? Yurtdışında bir banka hesabınız yoksa ve bunu yapsanız bile, KYC ve AML’nin bu denli teyakuzda olduğu bu zamanda parayı banka hesabınıza iyi mi çekersiniz? Tüm bunlar, Bitcoin’in anlatısını güçlendiriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.