CNBC Analisti Bitcoin’in Yükselişe Geçmesi İçin Beklediği İki İşareti Açıkladı

CNBC’nin finansal analisti Brian Kelly, Bitcoin’in kısa vadeli görünümünden {hiç de} memnun olmadığını Bitcoin kıymet kaybetmeye devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin O Süre Yükselecek

Fast Money programında gündeme dair açıklamalarda bulunan yatırım şirketi BKCM’in CEO’su Brian Kelly, Bitcoin fiyatının bir sonraki seviyesinin neresi olacağını öğrenmek isteyen yatırımcıların, trader’ların etken cüzdan adreslerinin sayısına bakarak bir izlenime ulaşabileceğini belirtti. Kelly trader’ların etken kripto para cüzdanlarının sayısı Bitcoin’in bir sonraki fiyat seviyesinin göstergesi olduğuna inanıyor.

Kelly, Feysbuk şeklinde daha geleneksel platformlardaki günlük etken kullanıcı sayısına eş kıymet olan etken kripto para adreslerinde yaşanmış olan son düşüş sebebiyle, Bitcoin’in yakın gelecekte daha düşük seviyelerde işlem göreceğine inanıyor. 

Bitcoin Öldü Hissiyatı

Meşhur analiste Bitcoin’deki yükseliş dalgasının işaretlerini ise şöyleki açıklıyor:

“Fiyatların düştüğünü ve bu adreslerin sayısının arttığını göreceğiz. Aralık ve Ocak aylarında gördüğümüz de buydu. O dönemde fiyatın düşmeye devam ettiğini ve ağdaki faaliyetin hakkaten arttığını görmüştük. Bu muhtemelen aradığım en büyük gösterge. İkinci işaret ise, her insanın Bitcoin’in yine öldüğü düşüncesine kapılması. İnsanlar bunu anlatmaya başladığında gerçek bir yükselişin başladığını düşüneceğim.”

Kelly ek olarak Bitcoin’in etken adreslerinin sayısının aşağı yönlü seyretmesiyle ilgili olarak, kurumsal yatırımcıların CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri şeklinde türevlerine doğru giderek daha çok yönelebileceğinin altını çizdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.