CNBC Analisti Brian Kelly’den Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması Öngörüsü: Şimdi Ne Olacak?

Kripto para topluluğunun CNBC’de yapmış olduğu Bitcoin analizleriyle tanımış olduğu Brian Kelly, yarılanmanın Bitcoin’de neleri değiştireceğine ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu ve ek olarak yarılanma öncesi Bitcoin’de yeni bir yükseliş beklediğini deklare etti.

Cuma günü CNBC’de gösterilen Fast Money programına katılan Brian Kelly 12 Mayıs’taki yarılanmanın arkasından Bitcoin’in  yığın/akış (stock-to-flow) oranının altına kıyasla daha da kıtlaşacağına dikkat çekti.

Yığın-akış modeline dayanarak, Bitcoin’in altından daha ender bir kıymet gizleme aracı olacağını da sözlerine ekleyen Kelly, yarılanmayla beraber Bitcoin fiyatının yükselişe geçme olasılığının da yüksek bulunduğunu iddia ediyor. Kelly’ye bakılırsa tüm dünya kantitatif genişleme yaparken, Bitcoin ‘kantitatif bir sertleşme’ meydana getirecek.

Kelly, 2012 ve 2016 yıllarındaki yarılanmalardan sonrasında Bitcoin fiyatında yaşanmış olan pozitif değişmelere vurgu yapmaktan da kaçınmadı. Yığın akış modeliyle tanınan meşhur analist Plan B, bu videoyu Twitter sayfasında paylaştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.