Coinbase 100 Milyon Dolarlık Gözde Platformunu Kapatma Kararı Aldı

Coinbase, geçen yıl tahmini 100 milyon dolar karşılığında satın almış olduğu Earn.com’u kapatıyor. Earn.com, kullanıcılarının bazı sorulara cevap vererek kripto para kazanmasına olanak sağlıyordu.

San Francisco merkezli kripto para alım satım ve depolama platformu Coinbase’in Earn.com’u kapatmaya karar verilmiş olduğu bildirildi. Borsa, müşterilere e-posta yöntemiyle sonucu bildirerek “Earn.com’un yalnızca Coinbase Earn’e daha çok odaklanmak için kapatıldığını deklare etti. Earn.com kullanıcıları platform tamamen kapanmadan önceki iki ay içinde paralarını çekebilecek.

Şirket ek olarak, Coinbase Earn’e daha çok seçenek eklemeyi planladıklarını da sözlerine ekledi. Coinbase Earn, insanları yeni kripto para projeleri hakkında daha çok informasyon edinmelerine teşvik eden bir hizmet.

Coinbase, bundan oldukca kısa bir süre ilkin Nisan 2018’de Earn.com’u satın aldığını açıklamıştı. İki taraf, anlaşmanın finansal ayrıntılarını açıkça belirtmedi, sadece o zamanlar bu miktarın 100 milyon doların birazcık üstünde olduğu tahmin ediliyordu. Satın alma işleminin bir parçası olarak, Earn’in kurucu ortağı ve CEO’su Balaji Srinivasan, firmanın CTO’su olarak Coinbase’e katılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.