Coinbase CEO’su Armstrong Açıkladı: Önümüzdeki 10 Yılda Sektöre Ne Damgasını Vuracak?

Bitcoin 11. yılını geride bırakmasıyla, en oldukça tartışılan sorulardan biri de Bitcoin ve öteki kripto para birimlerinin önümüzdeki 10 yılda iyi mi bir performans segileyebileceği mevzusu. Bu suali kripto para piyasasındaki en mühim adlardan Coinbase CEO’su Brian Armstrong yanıtladı.

Son blog yazısında Armstrong, önümüzdeki on senenin bir tek ölçeklenebilirlikle ilgili değil, bununla birlikte gizlilik özellikli bir Blockchain ağının yıldızının parlayacağını düşündüğünü belirtti. Hem de, Armstrong’a nazaran bu şekilde bir Blockchain önümüzdeki on senenin sonuna kadar ortalama 1 milyar kullanıcıya ulaşacak.

    “Tıpkı 56k modemlerin yerini alan geniş bant şeklinde internette birçok yeni uygulamaya (YouTube, Uber, vb.) yol açtığında, ölçeklenebilirliğin kripto paraların yeni ve yararlı bir aşamaya geçmesi için bir ön şart olduğuna inanıyorum. Ölçeklenebilirkik mevzusunda iyileştirilmiş Blockchain’ler gördüğümüzde, yeni uygulamalar daha süratli gelişmeye başlayacağız ”

Ek olarak CEO, blockchain alanındaki gizlilik mevzusunda da oldukça iyimser. Armstrong, gizliliğin bu yıl baskın Blockchain’lerden birine uygulanacağını tahmin ederek HTTP’den HTTPS’ye benzer bir değişim görüyor
“Sonunda bir ‘gizlilik odaklı kripto para’ ya da yerleşik gizlilik özelliklerine haiz bir Blockchain göreceğimize inanıyorum. Bir çok durumda, yaptığınız her ödemeyi saydam bir deftere yayınlamak mantıklı değildir. ”
Ek olarak Armstrong, son zamanlarda kripto para piyasasında, Libra ve devlet destekli dijital para birimlerine de değindi, Armstrong son ayların en tartışmalı konulardan birini ele aldı. Washington DC’den Libra’ya verilen yanıtı göz önünde bulunduran Armstrong, “Çin inisiyatif aldı” diyerek Yuan’ın kendi dijital versiyonunu başlatırken “lBockchain’i temel teknoloji yatırımlarından biri haline getirdi” dedi.

“CENTER konsorsiyumunun USD Coin’i ABD’nin aramış olduğu çözüm olabilir yada Fed, Blockchain kullanarak kendi dijitalleştirilmiş dolarlarını uygulamaya çalışabilir. Sanırım o vakit sepet dijital para birimlerinin Libra ya da CENTER şeklinde bir ortaklık tarafınca ya da muhtemelen IMF’nin çıktığını göreceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.