Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a QuadrigaCX’te Neler Döndüğünü Açıkladı

QuadrigaCX borsasını çevreleyen skandal, kripto para birimi topluluğunda epey bir kaygı yarattı. Yüz milyonlarca dolar değerinde kripto para kaybedildi ve araştırmacılar tam olarak neler döndüğünü bulmaya çalışıyor. Bu benzer biçimde büyük hack’lerde olduğu benzer biçimde, vurgunculuk teorileri devamlı ortalığı endişeye sürüklemeye yetiyor.

Bu teorilerden biri, mevzuyla ilgili görüşlerini bildiren CEO Coinbase Brian Armstrong‘dan geliyor. Oldukça geniş bir Twitter başlığında Armstrong, Coinbase ekibinin Kanada borsasında ne işe yaradığını düşündüğü üstüne düşüncelerini verdi:

 QuadrigaCX’e ne bulunduğunun bir özetini paylaşmak istedim. Yardım edip edemeyeceğimizi görmek için bazı blockchain analizleri de dahil olmak suretiyle kendi dahili araştırmamızı yaptık. Bunun bir tek en iyi tahminimiz bulunduğunu unutmamak gerekir.

Tweet’lerde söylediği benzer biçimde, Coinbase ekibi Blockchain analitiklerini de içeren dahili araştırmayı yapmış oldu. Başlangıçta borsanın soğuk cüzdanlarıyla bağlantılı görünen cüzdanları belirleyen Coinbase ekibi sonrasında söz mevzusu cüzdanlardan fonların elle denetim edildiğini ve 2018’de de taşındığını fark etti.

QuadrigaCX borsası 2013’ten beri faaliyette ve Armstrong’un vurguladığı benzer biçimde, eğer bu bir dolandırıcılık olsaydı, muhtemelen daha iyi planlanmış olacaktı. Soğuk cüzdanlardan kendilerine meydana getirilen işlemlerin şekli, borsada firmanın yönetimindeki zorlukların peşinden ayakta kalma girişimini göstermiştir. Armstrong, QuadrigaCX CEO’su Gerald Cotten’ın borsayı yönetmekte başarısız bulunduğunu söyleyerek şunları beyan etti:


Kim bilir ortalama bir aylık bir tartışmadan sonrasında [Aralık – Ocak], yönetim zararları azaltmaya ve CEO’nun vefat etmesiyle kripto paralara erişimin kaybolduğunu iddia eden bir bildiri yayınlamaya karar verdi? Bu öykü muhteşem olmasa da, makul görünüyor. Bunların mevcut verilere dayanarak en iyi tahminlerimiz bulunduğunu vurgulamak isterim. Dava açıldığında yanlış olduğumuzu öğrenebiliriz. ”

Kaynak: Cryptodaily

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.