Coinbase Cüzdanı iOS ve Android Platformunda Bitcoin Desteği Aldı!

Kripto para borsası Coinbase kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Kısa bir süre ilkin Avrupa’daki kullanıcılar için PayPal ile anında para çekme hususi durumunu kullanıma sunan Coinbase şimdide iOS ve Android işletim sisteminde kullanılan Coinbase cüzdanına Bitcoin desteği getirdi. Dijital para satın almanızın peşinden paranızı saklamanıza yarayan Coinbase cüzdanının iOS ve Android uygulamasında artık Bitcoin’lerinizi saklayabileceksiniz. Uygulamayı kullanmak için Coinbase Consumer hesabı sahibi olmanıza da gerek yok.

Önümüzdeki Hafta Kullanılabilecek!

İlk olarak Ethereum (ETH) ve Ethereum tokenleri (ERC20 ve ERC721) destekleyen bir mobil uygulama cüzdanı olan Coinbase cüzdanı 26 Kasım 2018’de, Ethereum Classic (ETC) desteği kazanmıştı. Coinbase cüzdanı uygulamasına bugünden itibaren Bitcoin desteği de geldi. Kullananların önümüzdeki haftadan itibaren kullanabilecekleri Bitcoin destğiyle beraber kullanıcılar cüzdanlarında Bitcoin’lerini saklayabilecekler.

Mevzuyla ilgili olarak izahat meydana getiren Coinbase cüzdanı ürün lideri Siddharth Coelho Prabhu, Coinbase cüzdanının amacının dünyanın önde gelen kullanıcı tarafınca korunan kripto cüzdanını yaratmak bulunduğunu belirtti. Prabhu blog gönderisinde şu satırlara yer verdi.

“Coinbase cüzdanı, daha düşük işlem ücretleriyle hem yeni SegWit adreslerini hem de tüm uygulamalarda geriye dönük uyumluluk için Legacy adreslerini de destekliyor.”

Son olarak Coinbase cüzdanının uzmanlara ve geliştiricilere destek olması amacıyla Bitcoin Testnet desteği de bulunuyor. Coinbase, Coinbase cüzdan uygulamasına Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) şeklinde öteki kripto para birimlerini eklemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.