Coinbase, Facebook Tarafından Satın Alınacak İddiası

Bir süredir hakkında ortaya atılan iddialar bitmek bilmeyen Coinbase ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. İddialara bakılırsa Feysbuk, kısa sürede Coinbase’yi satın alacak ve kripto para dünyasında etken bir rol oynayacak. Milyarlarca dolarlık gelire haiz olması ve dünyada bir devlet yönetiminden ayrımsız olarak etken faaliyetler göstermesinden dolayı Feysbuk’un bu alanda da boy gösterebilecek olduğu tahmin ediliyor.

İddialara bakılırsa Coinbase’yi satın almak isteyen Feysbuk, şimdiden görüşmeler için bir ekip adımlar atmaya başladı ve kripto paralar mevzusunda bu adımın atılması durumunda Bitcoin ve öteki altkoinlerin fiyatlarında artışlar meydana gelmesi planlanıyor.

Ne Vakit Alacağı Kati Değil

Feysbuk’un yabancı bir gazetede yayınlandığı suretiyle kati olarak Coinbase’yi ne süre satın alacak olduğuna dair net bir izahat bulunmuyor. Bu iddialar hemen hemen şirket yönetimi tarafınca yalanmamasından dolayı doğru olabilecek olduğu tahmin edilirken, Coinbase borsasının satın alınması durumunda kripto para dünyasında da bazı değişimlerin bununla beraber gelmesi planlanıyor.

  • Coinbase daha ilkin başka firmalar tarafınca da satın alınabilecek olduğu iddia edilmiş fakat bu doğru çıkmamıştı.
  • Feysbuk devamlı büyümeye başlamış olan girişimleri satın alması ve bu yatırımları oldukça iyi değerlendirmesi ile ünlenmiş konumda olan bir şirket olarak tanınıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.