Coinbase Sahte Web Sitesi Uyarısı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak tanınan Coinbase borsası son dönemde eleştiri günlerden geçiyor. Türkiye ve ABD’de devamlı olarak kripto paralara ilginin arttığı bu zamanda yaşanmış olan bu tür sahtekarlıklar ise kullananların güvenliğini ve yatırımları ile beraber gelecek dönemdeki servetlerini fazlaca fazla derinden etkiliyor.

Coinbase borsası ise bu denli büyük olmasından dolayı dolandırıcılar ve hacker’ların aslolan hedefinde olan bir numaralı kripto para borsası sitesi olmasını sağlıyor.

Coinbase Adına Düzmece Web Sitesi

Coinbase adına oluşturulan Coinbase.coml adlı web sitesinin ise veri çalmak ve dolandırıcılık amacı ile kurulduğu ortaya çıktı. Bu alan adına başta yanlışlıkla süratli yazıp siteye girenlerin yakalandığı, bununla beraber web platformları üstünden meydana getirilen bir ekip bağlantı verme alanlarında tesirini gösterdiği açıklandı. Coinbase tarafınca resmi olarak devamlı meydana getirilen uyarılarda ise kullananların korunması adına her daim web site adresinin denetim edilmesi ve SSL sertifikası olmayan internet sayfalarına güvenilmemesi uyarısı yapılarak, bu mevzuda müşterilerin dikkatli olması gerektiği bilgisi paylaşılıyor. Coinbase resmi web sitesi ise Coinbase.com olarak biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.