Coinbilgi Akademi: Bibox Kripto Para Borsası İncelemesi

Bu yazımızda son dönemde Binance’in rakibi olarak gösterilen Çin merkezli Bibox borsasını inceleyeceğiz. Bibox, 2017 senesinde OKEx, Huobi ve OKCoin şeklinde borsaların eski çalışanlarından oluşan  üst düzey Çinli bir ekip tarafınca kuruldu. 

Şirket her ne kadar suni zekanın platformdaki işleyişini açıklamasa da Bibox tamamen suni zeka ile geliştirilmiş kripto para borsası olarak tanımlanabilir. Bibox için suni zeka vurgusu çoğunlukla yapılıyor fakat Bibox’un öteki merkezi borsalardan bir farkı yok şeklinde görünüyor. Borsanın arayüzünün ise neredeyse Binance ile aynı bulunduğunu söylemek mümkün. 

Bibox Borsasına Iyi mi Kayıt Olunur?

1-Adım Bibox’un Web Sitesine Giriş Yapın:

Bibox borsasına gitmek için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. (Uyarı: Çoğunlukla kullandığınız kripto para borsalarını bilgisayarınızda yada akıllı cihazlarınızda sık kullanılanlara eklemeniz sizi kimlik avı saldırılarından korur.)

2. Adım Kayıt Olma Formunu Doldurun

Bir tek e-posta ve şifrenizi belirleyerek Bibox borsasına rahatça kayıt olabilirsiniz. Kayıt işlemini başarıya ulaşmış bir halde tamamladıktan sonrasında bir onay e-postası alacaksınız.

3- 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamasını (2FA) Etkinleştirme:

Hesabınızı kullanmaya başlamadan ilkin fonlarınızın güvenliği için kimliğinizi doğrulamanızı ve güvenlik aşamalarının hepsini tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

Bibox borsası İngilizce, Rusça, Çince ve Japonca’nın yanı sıra Türkçe’yi de destekliyor. Ek olarak kısa sürede Binance’a gelmesi beklenen marj ticareti hususi durumunun de Bibox borsasında mevcut bulunduğunu belirtelim. 

Borsanın OKEx, Hobi ve Binance şeklinde dünyanın en büyük borsalarının üst düzey çalışanları tarafınca kurulması sebebiyle geleceği oldukça parlak olabilir. Ek olarak Bibox borsasının Bibox (BIX) isminde bir de platform token’ı bulunuyor. Rehber içeriğimizi hazırlamış olduğumuz sırada Bibox token 0,3 cent seviyesinde işlem görüyordu.

Bibox hakkaten de kullanıcısına kaliteli hizmet sunmayı amaç edinmiş bir kripto para borsası. Fakat esasen hali hazırda birçok kripto para borsası varken yatırımcılar niçin Bibox’u tercih etmeli? İşte Bibox borsasının artıları:

1- Tüm dünyadaki kripto para yatırımcılarının erişimine açık

2- Kullanımı kolay, fonksiyonel

3- Borsanın tasarımı etkisinde bırakan, alım satım işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

4-  Platformun kendi token’ı BIX’e haiz olan müşteriler alım satım işlemlerinde %50 daha azca işlem tutarı ödüyor.

5- BIX token’ın geleceği tıpkı BNB şeklinde parlak olabilir.

Eksileri:

1- Çin merkezli oldukları için Çin Hükümeti’nin düzenlemelerine ve yasalarına tabiler.

Buraya tıklayarak Bibox borsasına üye olabilir ve gelişmiş alım satım özelliklerinin tadını çıkartabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.