Craig Wright’ın BSV’sindeki İşlemlerin 94’ünü Oluşturan Şirket Hangisi?

Blockchain çözümleme şirketi CoinMetrics tarafınca gösterilen bir araştırmanın verilerine gore Craig Wright’ın Bitcoin forku Bitcoin Satoshi Vision (BSV)  ağındaki günlük işlemlerin %94’ünden fazlası, WeatherSV adlı bir hava durumu uygulamasından kaynaklanıyor.

Ağdaki kullananların Blockchain üstüne hazzı olarak veri eklemesine olanak tanıyan komut dosyası OP_Returns’ün uzmanlar tarafınca incelenmesi sonucunda CoinMetrics, 14 Temmuz’da Bitcoin Satoshi Vision ağındaki işlemlerinin %94’ünden fazlasının WeatherSV kaynaklandığını açıklayan bir rapor yayınladı.

Avustralya merkezli informasyon teknolojileri şirketi Weather SV, Bitcoin Satoshi Vision ağına kaydedilen iklim verilerini düzenlemeye yarayan bu uygulamayı geride bıraktığımız Nisan ayında piyasaya sürmüştü. Weather SV o günlerde Bitcoin ve Bitcoin Cash ağlarındaki yüklü maliyetler sebebiyle Bitcoin Satoshi Vision’ı tercih ettiklerini açıklamıştı.

Coinmarketcap’te en popüler kripto paralar içinde 9. sırada bulunan Bitcoin Cash Satoshi Vision, geride bıraktığımız birkaç haftada %45 kıymet yitirdi. Şu anda 110 dolar bandında işlem gören BSV’deki bu düşüşün ana sebeplerinden biri de Bitcoin’in tekrardan volatil bir halde hareket etmesi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.