Crown (CRW) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Crown (CRW) Nedir?

Crown: Temel Bilgiler

 1. Crown ilk olarak 2014 senesinde Avrupa merkezli bir ödeme ve yatırım aracı olarak Crowncoin olarak piyasaya sürüldü. Bitcoin o dönemde o pazarı tüketmişti. Bu yüzden uzmanlar bunun başarı göstermiş olmasını beklemiyordu.
 2. Ekip sonrasında vizyonunu tekrardan düzenledi. Crown’u yalnızca önde gelen bir dijital token (CRW olarak bilinir) olarak değil, hem de yeni iktisat uygulamaları oluşturmak ve çalıştırmak için kendi kendine sürdürülebilir bir blok zinciri platformu olarak inşa etmek için operasyon yöntemini yeniledi.
 3. Bitcoin tabanlı ve esin verici bir dijital token olan Crown (CRW), fazlaca çeşitli ürün ve hizmetler için ödeme yapmak amacıyla kullanılabilir. Ek olarak, çeşitli çevrimiçi borsalar vesilesiyle öteki altcoinlere karşı da işlem görebilir.
 4. Crown Platform, bir ödeme hizmeti olarak, veri bütünlüğünün kanıtı için ve bulut işletmelerinden çeşitli uygulamalara kadar uzanan projeler için bir destek yapısı olarak kullanılabilir.
 5. Crown blockchain platformu, yeni iktisat uygulamaları için ölçeklenebilirlik ve hata toleransı sağlamak için birkaç güvenli sunucu yada teşvik edilmiş düğüm kullanır.
 6. Crown Community üyeleri, ağın korunmasına destek olurken CRW tokenleri kazanmak için kendi teşvik edilmiş düğümlerini kurabilirler. Crown’un arkasındaki ekip, platformun iyi mi çalıştığının her yönünü etkileyen iki temel ilkeye dayandığına inanıyor: bütünlük ve şeffaflık.

Crown Geliştirme

Crown ağı, 2014 ortasında Filip Major ve Jan Brody tarafınca kuruldu. Ekip, öteki birçok geliştirici, tasarımcı ve danışman içinde baş geliştirici olarak Artem Brazhnikov ve kontrol yöneticisi olarak Chris Kabble’dan oluşuyor.

Crown’daki ekip, konseptini gelişimi ve bağımsızlığı güvence eden özyönetim konseptine bakılırsa tasarlamak için 1229 Tron Masternode ile beraber çalışıyor.

Crown’un Yararları Nedir?

Crown Teknolojisi

 1. Crown Platform, tüm işlemleri için “düğüm” isminde olan yüksek güvenlikli sunucular kullanır. Bu düğümler, kullanıcı uygulamalarını barındırmak, CRW ödemelerini kolaylaştırmak ve veri bütünlüğünün kriptografik kanıtını sağlamak için kullanılır.
 2. Düğümler, bir blok zinciri ağına bağlanan ve uygulamaları barındırarak, kripto para birimi işlemlerini doğrulayarak ve blok zincirinin bir anında ödeme hizmeti olarak işlev görmesini sağlayarak büyümeye destek olan hususi sunuculardır.
 3. Bir platformdaki sayısız devamlı büyüyen düğüm sebebiyle, Crown şeklinde uygulama platformlarını yönetmek fazlaca zor hale geliyor. Bir düğümün en mühim rollerinden biri, eşi olmayan güvenlik sağlamaktır.
 4. Bir kullanıcı, ödül olarak devamlı olarak Crown (CRW) tokenları kazanırken, bu sunuculardan birini oluşturup çalıştırarak topluluğun büyümesine destek olabilir.
 5. Crown altyapısı, ağını oluşturmak ve korumak için iki ana düğüm türü kullanır. Sistem Düğümleri ve Ana Düğümler. Bu adanmış sunucuların her biri benzersiz bir halde oluşturulmuştur ve dirimsel işlemleri gerçekleştirir.
 6. Crown Masternode’lar, ağa devamlı güvenlik hizmetleri ve ek işlevsellik elde eden hususi olarak tasarlanmış sunuculardır. Crown Platformuna mühim bir data işlem gücü sağlarlar ve defterin kopyalarını saklarlar. Bu kopyalar gerekirse ağa dağıtılabilir. Ana düğümler, Crown ağını güvenli ve verimli tutarak temelde stabilize eder. Masternodlar bunu, son aşama süratli bir işlem şekli olan “InstantX” ile defteri takip ederek ve işlemleri yıldırım hızında onaylayarak yapar. Bir Masternode’un emek vermesi için 10.000 CRW teminatı gerekir.
 7. Crown Sistem Düğümleri, işlem doğrulaması haricinde Crown ağı için belirli hizmetleri barındırma görevini gerçekleştiren boş kabuk sunuculardır. Crown Platform, topluluk üyeleri tarafınca oluşturulan yeni iktisat uygulamalarını barındırmak için bu Sistem Düğümlerini kullanır. Ek olarak uygulamaları bir API (uygulama programı arayüzü) vesilesiyle Crown Platformuna bağlamak için de kullanılırlar.
 8. Sistem düğümleri, son aşama esnek olmaları ve kullanıcılar ile blok zinciri içinde bir arayüz görevi görmeleri açısından ana düğümlerden farklıdır. Bir Sistem Düğümünün emek vermesi için tipik olarak 500 CRW teminatı gerekir.
 9. Sistem Düğümlerini barındırmak için, Ana Düğümlere kıyasla mühim seviyede daha azca CRW token gerekir, bundan dolayı bunların kurulumu daha kolay ve daha ucuz hale gelir.
 10. Crown sistem düğümleri, blockchain kullanıcıları tarafınca oluşturulan çeşitli uygulama hizmetleri için istikrarlı bir platform sağlar. Topluluğun üyeleri, herhangi bir yasal iktisat uygulamasını barındırmak için bu sunucuları kullanabilir. Crown masternode’lar ise InstantX’e güç veriyor. Bu özellik, Crown kullanıcılarının başkalarıyla işlem yaparken anında CRW göndermesine yada almasına olanak tanır. Her iki Crown düğümü, tüm CRW işlemlerini doğrulamaya destek olmak için beraber çalışır. Bu işbirliğine dayalı yaklaşım, bir düğüm operatörü onu değiştirmeye çalışsa bile ağların güvenliğini sağlar.

Crown Ana Özellikleri

1.Crown ağının ve madeni paranın temel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • İnovasyonu Teşvik Etmek: Crown Teklif Sistemine her bir Crown bloğunun ufak bir kısmı eklenmiş olur. Bu sistem, topluluk üyelerinin platformu geliştirmek ve büyütmek için yeni işletmeleri, uygulamaları yada projeleri finanse etmek için kullanabilecekleri bir CRW tokenları havuzudur. Bunu yapmak için, bir kişinin bir teklif sunması ve kafi topluluk üyesini projenin başarı için gereksinim duyduğu finansmanı ve desteği alacağı ilanını onaylamaya ikna etmesi gerekir.
 • Güvenlik: Crown blockchain, kırılgan, değişmez bilgiler için güvenli bir depolama alanıyla beraber bir ödeme hizmeti olarak ikiye katlanır. Bu özellik, herhangi bir hususi veriyi depolamak için maksimum güvenlik sağlamak ve hatta mühim dahili varlıkları güvenli ve erişilebilir durumda tutmak için kullanılabilir.
 • Merkeziyetsizçilik: Crown tarafınca inşa edilen kendi kendini düzenleyen iktisat, topluluğa ihtimaller içinde ağ değişikliklerine, projelere ve topluluk uygulamalarına oy verme yetkisi verir. Ağda bir Sistem Düğümü yada Ana Düğüm çalıştıran her üye, platformda büyük bir kararın iyi mi uygulanacağı mevzusunda ayrılmaz bir rol oynar.
 • Şeffaflık: Crown Platform, hizmetleri için kimlik doğrulaması elde eden çeşitli demokratik olarak seçilmiş temsilciler kullanır. Ağ ek olarak, fonların herhangi bir kurum yada şahıs tarafınca kötüye kullanılmamasını sağlamak için açık bir blok zincirine haizdir.
 • Yasal Uygunluk: Crown platformu, yasal sözleşmelerin ağ üstünde yürütülmesi için lüzumlu altyapıyı sağlayarak yasal düzenlemelere uyuma büyük ehemmiyet vermektedir. Sadece bunlar, ağ üstünde gerçekleşebilecek tek işlem türü değildir.
 • Kendi kendine finansman: Crown’un ​​Teklif Sistemi, ağın birden fazlaca uygulamayı, işletmeyi ve projeyi finansal olarak desteklemesini sağlar. Bu projeler, kullanıcı desteği toplar ve teklif sisteminde toplanan fonları kullanarak büyüyebilir, böylece topluluk ortaklaşa iş yöntemiyle yeniliği ve ilerlemeyi teşvik eder.
 • Mali Faydalar: Teşvik edilmiş düğümleri kullanarak ağ, CRW işlemlerini doğrulayabilir ve uygulamaları barındırabilir. Bir kullanıcı, bu sunuculardan birini kurup çalıştırarak ağı sürdürmek için blok ödüllerinin bir kısmını alabilir.

2. Crown, madencilik, tecim ve inşaat uygulamaları şeklinde birden fazlaca işlemi destek sunar.

 • Madencilik: Crown, geleneksel Proof of Work (PoW) algoritması ile çıkarılabilir. Bitcoin ile “birleştirilerek çıkarılır”, kısaca iki blok zinciri içinde bir ilişki oluşturmak için Auxiliary Proof of Work (AuxPOW) algoritması üstünde çalışır. Burada, bir zincirin ötekinin çalışmasına kendi başına güvenmesi ve AuxPOW bloklarını kabul etmesi bir ön şarttır. Crown madenciliği yaparak, bir kullanıcı ağın işlemleri onaylamasına ve karmaşık matematiksel bulmacaları çözerek Crown blok zincirinin korunmasına destek olabilir. Bir şahıs, makinenin işlediği her işlem bloğu için CRW tokenlerinin bir kısmını kazanabilir.
 • Tecim: Bir kullanıcı, dijital para birimini destekleyen birden fazla çevrimiçi borsa vesilesiyle Bitcoin ve öteki kripto paralara karşı Crown tokenlarını takas edebilir.
 • Uygulama Oluşturma: İşletmeler ve bireyler Crown platformu ile yeni iktisat uygulamaları oluşturup çalıştırmayı ister. Bu uygulamalar, hem ölçeklenebilirlik hem de hata toleransı elde eden son aşama güvenli ve merkezi olmayan sunucularda çalıştırılır.

Crown Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Crown (CRW) Satın Alma

Crown coin’ler Bitcoin ve Ethereum şeklinde öteki kripto paraların karşılığında KuCoin ve Bittrex şeklinde fazlaca çeşitli kripto para borsalarında satın alınabilir. 

Crown (CRW) Depolama

CRW coin MyEtherWallet, Blockchain ve Coinbase şeklinde birkaç cüzdanda saklanabilirken, bir kullanıcının coinleri depolamasına müsaade eden hususi CRW cüzdanları vardır. Crown, cüzdanların çeşitli işletim sistemlerinde masaüstü, mobil yada kağıt cüzdan olarak oluşturulmasını sağlar.

Ek olarak haiz olduğunuz CRW’yi hırsızlık, bilgisayar hatası yada sistem geçişinden korumak için Crown cüzdanını yedekleyebilirsiniz. Bu cüzdanlar ek olarak, herhangi bir token’ın izni olmadan harcanmasını önlemek için bir kullanıcının cüzdanını kilitleyen şifrelemeyi de kolaylaştırır.

Crown (CRW) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Crown geliştiricileri, Crown ağını çalıştıran mevcut temellerin karışımının benzersiz olduğuna inanıyor. Crown’un teşvik ödeyen bir hizmet ağı olması ve birleştirme madenciliği yöntemiyle Bitcoin blok zinciriyle direkt bir ilişkisi olması, Crown’u öteki birçok kripto paradan ayırıyor.

Crown tarafınca desteklenen birleştirme madenciliği, iki blok zinciri içinde sıhhatli bir ilişki elde eden AuxPow (Auxillary Proof of Work) adlı bir özellik kullanır. Bu, Crown ağının güvence altına alınabilmesini ve ek olarak Bitcoin’in haiz olduğu geniş madencilik altyapısı yatırımından yararlanılmasını sağlar. Öte taraftan madenciler, bunu Bitcoin ve Crown madenciliği için aynı anda artan madencilik maliyetleri olmadan kullanabilirler.

Crown’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Crown’un orta ve uzun vadeli yol haritaları, onu blockchain teknolojisinin evrensel kitlesel çekiciliğini ve kullanılabilirliğini elde eden ilk proje haline getirmeyi amaçlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.