Crypto.com kendi kripto para borsasını duyurdu: CEO Marszalek’ten iddialı açıklamalar

Hong Kong merkezli kripto para platformu, Crypto.com, 14 Kasım’da yapmış olduğu açıklamayla beraber kendi kripto para borsasını başlattığını duyurdu. Crypto.com Exchange’le beraber bir milyondan fazla kullanıcı dijital varlıklarının alım satımını Crypto.com web arayüzünde, API yada mobil uygulamalar vesilesiyle gerçekleştirebilecek. Crypto.com bu hamlesiyle beraber kripto paraların toplu bir halde benimsenmesini arttırmayı hedefliyor.

Crypto.com’un kurucusu ve CEO’su Kris Marszalek BlockShow Singapore 2019’da ev sahibi Cointelegraph’a verdiği röportajda şunları kaydetti:

“Bir borsa yaratmak her şeyin kendi ekosistemimizde kalmasını sağlamak için organik bir uzantı ve bir adım oldu”

Crypto.com Exchange’in kayda kıymet özellikleri içinde likidite, rekabetçi işlem ücretleri, kurumsal depolama ve güvenlik var.  Crypto.com ek olarak kullanımı kolay arayüzüyle beraber kullanıcılarına sezgisel bir edinim sunuyor.

Hangi kripto paraları listeyeleyecek?

Crypto.com borsası başlangıçta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), EOS, XLM, MCO ve USDT dahil olmak suretiyle popüler kripto para birimlerini destekleyecek. Ayrıca, platform Crypto.com Coin (CRO) tarafınca desteklenecek. Bu mahalli platform token’ı, likidite ve düşük işlem ücretleri dahil olmak suretiyle kullanıcılara ek yarar ve avantajlar sağlayacak.

Mesela, CRO staking’i, kullanıcılara işlem ücretlerinde %100’e varan indirim sağlayacak. Ek olarak, borsada Crypto.com’un bağış toplama platformu olan “The Syndicate” vesilesiyle yeni dijital varlıklar da listelenecek.

Crypto.com’un gelecek planları

CEO Marszalek, firmanın halihazırda kripto para düzenlemeleriyle uyumlu çalıştığını belirtti.  Marszalek ek olarak geniş bir kullanıcı tabanına haiz olduğundan Crypto.com Exchange’in başarı göstermiş olacağından oldukça güvenilir.

“Önümüzdeki 5 yıl içinde ilk 10 borsa arasına girmemizin kolay olacağını düşünüyoruz. Zirveye çıkmak için dizgesel bir yolumuz var ”

Crypto.com Exchange şu anda kapalı bir beta aşamasında. Borsanın  Aralık 2019’da halka açılması planlanıyor.

Öne Çıkanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.