DADI (DADI) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

DADI (DADI) Nedir?

DADI: Temel Bilgiler

 1. DADI, Bulut bilişim ve Web Hizmetlerini merkezden uzaklaştırmayı amaçlayan bir kripto para birimidir.
 2. Pek oldukça değişik “mikro hizmet” içeren bir mimari üstüne kurulmuş kurumsal düzeyde bir web hizmetleri yığınıdır.
 3. Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon tarafınca organize edilen, merkezi olmayan, uygun maliyetli bir bulut bilişim sistemi kullanır ve data işlem kaynak dağıtımı için tekeli elinde tutan tek bir otorite yoktur.

DADI (DADI) Geliştirme

DADI ekibi, mühendisler, stratejik ekip üyeleri ve tasarımcıların bir araya gelmiş olduğu,  büyük deneyimlere haiz 18 tam zamanlı üyeden oluşur.

Kurucu ve CEO Joseph Denne, veri ve içerik platformları geliştirme mevzusunda 20 yılı aşkın deneyime haiz, büyük veri ve makine öğreniminde öncü olmanın yanı sıra çoklu aracı ve blok zinciri teknolojisinde uzman bir kişilik. DADI’nin merkezi olmayan iş stratejisinin kurucu ortağı ve kilit mimarı Chris Mair ise, DADI’den ilkin Airlock ve Diesel’deki stratejinin başı konumunda bulunmuş bir kimsedir.

Teknik Direktör James Lambie daha ilkin BBC Worldwide ve Barclays Bank’ın Baş Geliştiricisiydi. DADI’nin merkezi olmayan bulut ve web hizmetlerinden mesuldür.

Wirehive CEO’su Robert Belgrave, DADI projesinin danışmanı olarak bulut hizmetlerinde rehberlik sağlıyor.

DADI’nın Yararları Nedir?

DADI (DADI) Teknolojisi

 1. DADI, Ethereum Blockchain’de bulunur ve kendi tokenı olan DADI coin’i kullanır. İki ana aktöre bağlıdır:
  1. DADI’nin web hizmetlerini kullanacak ve bunun için ücretlendirilecek tüketiciler ve
  2. CPU’larını DADI ağına sağladıkları için ödüllendirilecek madenciler.
 2. Bu ağdaki madenciler üç türdendir:
  1. Ağ bant genişliğine katkıda bulunan, ağın giriş noktası olarak hareket eden ve Ana Bilgisayar kaynakları için bir alan adı elde eden Stargates and Gateways ve
  2. Ağa hesaplama gücü elde eden ana bilgisayarlar. Ek olarak ağ içindeki ücretlerin çoğunu alırlar.
 3. Ev sahibinin gelirinin bir yüzdesi Ağ Geçitlerine gidecek, daha ufak bir yüzdesi ise ağın bağlantısını desteklemek için tutulacaktır. Enflasyonu denetlemek için DADI tokenlerinin bir kısmı da yakılacak.

DADI Kullanım Durumları

 1. DADI, ağdaki etkinliği seyretmek ve kullanıcı profillerini zenginleştirmek için kullanılmaktadır.
 2. Ek olarak e-postalar ve anlık bildirimler benzer biçimde hedefli mesajlaşmayı da destek sunar.
 3. DADI ek olarak, çeşitli cihazlarda görüntülere, sese ve videoya erişim dahil olmak suretiyle içerik manipülasyonunu ve dağıtımını kolaylaştıran bir web hizmetine haizdir.

DADI Token Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

DADI Satın Alma

Kısmen yeni bir kripto para birimi olmasına karşın, DADI birkaç platformda takas için mevcut. Borsalar içinde OKEx, IDEX, Cobinhood, Coinfalcon, Gate.io, HitBTC, KuCoin ve ForkDelta bulunmaktadır.

Çoğunlukla Bitcoin, Ethereum yada Tether’i bir DADI token için takas edebilirsiniz. Sadece HitBTC’nin DADI’yi ABD doları ile satın alabileceğiniz fiat para birimi seçeneği bile vardır.

DADI Depolama

 1. DADI, Ethereum blok zincirindedir, bundan dolayı Ethereum’u destekleyen herhangi bir cüzdan, DADI tokenlarını depolamakla uyumlu olacaktır. Bu bununla beraber DADI madenciliğinin desteklenmediği anlamına gelir.
 2. Bir donanım cüzdanı DADI token için en güvenli olacak cüzdandır ve Ledger Nano S ve Trezor Ethereum için çalışıyor.
 3. Exodus ve Mist, Windows, Linux ve Mac ile uyumlu Ethereum blok zincirini destekleyen masaüstü cüzdanlardır.
 4. Jaxx, Windows, Mac ve Linux masaüstü bilgisayarlar, iOS ve Android akıllı telefonlar ve Chrome ve Firefox web uzantılarıyla uyumlu oldukça yönlü bir cüzdandır.
 5. MyEtherWallet en popüler Web cüzdanıdır ve ETHAdress kağıt cüzdanlardan biridir.

DADI’yı Öteki Kripto Para Birimlerinden Değişik Kılan Nedir?

 1. DADI’yi gelecek vaat eden bir kripto para birimi meydana getiren şey, bulut bilişim ve web hizmetlerini merkezden uzaklaştırma hedefidir.
 2. Öteki birçok kripto para birimi benzer biçimde, DADI de merkezi, şirket tabanlı bir hizmeti almayı ve bunu blockchain kullanarak merkezden uzaklaştırmayı hedefliyor.
 3. Yüksek hedefleri var ve Amazon Web Servisleri ve Google Cloud ile rekabet etmeyi hedefliyor ve oldukça düşük maliyetleri sebebiyle başarı göstermiş olabilir. Aslına bakarsak, internet sayfası, DADI’nin işletme maliyetlerinin, merkezi muadillerine bakılırsa %90’a kadar daha azca olacağını iddia ediyor.

DADI’ya Yatırım Yapmalı Mısınız?

DADI platformu yardımıyla, maliyetlerde %90 azalma olacağı iddiaları doğru! Bilhassa, amaçları son aşama umut vaat ediyor ve merkezi olmayan bulut ve web hizmeti platformu kesinlikle hepimiz için yarayışlı olacaktır.

Normal olarak gidecek uzun bir yolu var! Ek olarak, tek bir kurum tarafınca haiz olunmayan, denetim edilmeyen ve düzenlenmeyen bir web hizmetleri platformu kesinlikle büyük bir potansiyele haiz olduğundan, kıymet yitirmek yerine kıymetini takdir etmesi oldukça muhtemeldir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.