Daha Önce Asla Duymadığınız Kripto Para İddiaları!

Kripto paralar ile ilgili olarak devamlı ortaya yeni iddialar atılmaya devam ediyor. Türkiye, Avrupa, ABD ve dünyanın her bölgesinde kripto paralara yönelik pozitif ve negatif iddialar kendisine boy göstermeyi en etkili bir halde göstermeyi başarıyor. Kaos yaratıcılar olarak tanımlanabilecek Bitcoin ile uzaktan ve yakından bilgisi olmayan insanların dahi klavye üstünden tek bir tuş ile binlerce satırlık iddiaları web üstünde yayınlayabildikleri bugünlerde bazı iddialar ise Bitcoin yatırımcıları ve meşhur adlar tarafınca ortaya atılıyor

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafınca ortaya atılan iddialara nazaran Ethereum gelecekte fazlaca daha çok kıymet kazanacak iken, böyle de sınırı olan kalmayarak dünyada en fazla kullanılan para biriminin kripto paralar olacak olduğuna değinen bazı açıklamaları var.

Gene benzer şekilde dünyada kripto paralar ile ilgili olarak birçok iddia ortaya atılıyor. Bu iddiaların içinde kimi süre kripto paralar ile ilgili akla hayale sığmayacak mevzular dahi bulunuyor. İşte kripto paralar ile ilgili inanması zor fakat bir o denli gerçek iddialar.

Kripto Paraları Suni Zeka Yarattı

Kripto paralar ile ilgili en mühim iddia ise burada devreye giriyor. Bu iddia son dönemde YouTube üstünde eski tarihindeki gösterilen bir videodan alıntı olarak ortaya çıkmış durumda. İngilizce olarak gösterilen videoda kripto paraların bir sanal zekalı robot yada sistem tarafınca yaratıldığı sadece bunun suni zekayı yöneten kişiler tarafınca dahi görülmesinin mümkün olmadığı iddia ediliyor.

Kendisini klonlamış olabilecek olduğu iddia edilen bir suni zekalı robotun yada yazılımın tedbir alınmaması durumunda bu tür kripto paraları yayarak geleceği tesiri altına almak isteyebilecek olduğu iddia edilirken, bir taraftan da kripto paraların yaratıcısı olan suni zekalı robot yada yazılımın kripto paraları aniden çökertebilecek ve insanları bu sayede kontrol edebilecek olduğu iddiası ortaya atılıyor.

İddialar normal olarak bununla sınırı olan değil. Kripto paraların suni zeka tarafınca yaratıldığını iddia eden videodan sonrasında ortaya atılan bazı iddialarda kripto paraların değerinin 1 milyon dolara kadar çıkabilecek olduğu ve suni zekanın bunu yapabilecek güce ve bilgiye haiz olabilecek olduğu iddiası ortaya atılıyor.

Kripto Paralar İlluminati Tarafınca Yaratıldı

Bir öteki iddia ise birinci iddiaya oranla daha çok ürkütücü. Dünyada en fazla korkulan topluluk olan ve kendilerini fazlaca iyi gizleyen bir örgütlenmeye haiz olan İlluminati topluluğunun kripto paraları yaratmış olabilecek olduğu iddia ediliyor. Milyonlarca üyesi olduğu tahmin edilen ve en fazla etkili olduğu ülkenin ABD olduğu kabul edilen İlluminati örgütü ile ilgili olarak hiçbir tam detaylı informasyon bulunmuyor.

Topluluk yada teşkilat olarak anılan İlluminati, 1700’lü yıllardan beridir dünyada tesirini göstermeye süregelen bir topluluk iken, şimdilerde hala daha gücüne güç katarak üye sayısını arttırdığı ve ciddi anlamda etkilediği insan sayısının fazlaca üst milyonlarla anıldığını belirtelim.

Kripto paraların İlluminati tarafınca yaratılmış olmasının arkasında bir öteki iddia daha bulunuyor. İlluminati tarafınca yaratılmış olduğu iddia edilen kripto paraların örgüte insan çekmek ve toplamak ile beraber örgütün ödemelerini daha kolay yapmak adına bu tür bir sistemi devreye sokmuş olabilecek olduğu düşünülüyor.

ABD Derin Devleti Yarattı!

Bir öteki iddia ise Türk basınında pek fazla yer almamasına karşın yabancı Bitcoin forumlarında konuşulan ”kripto paraları ABD derin devleti mi yarattı?” yönünde olan iddia.

ABD derin devletinin olduğu ve bunun Başkan Trump yönetimi tarafınca dahi tam olarak bilinmediği ve ABD’de aslolan kararların alınmasında ve ABD ile dünyanın yönlenmesinde etkili olduğu malum derin devletin, kripto paraları yaratarak hem kendi gizlilikleri, hem dünyada insanları yönlendirmek adına bu yönde adım atmış olabilecek olduğu iddia ediliyor.

Bugüne dek ABD derin devleti iddiaları ile ilgili Beyaz Saray tarafınca izahat yapılmazken, Washington yönetiminin başlangıcında olan Trump’ın derin devletten haberdar olduğu ve bununla ilgili harp verdiği iddiası basında yazılmıştı. Sadece ABD derin devletinin gücünün o denli yüksek olduğu iddia ediliyor ki bugüne dek hiçbir kimsenin önüne geçemediği şeklinde dünyada savaşlar çıkartıp o savaşları anında durdurabilecek kadar büyük güce haiz olduğu ve en yetkili adların dahi ABD derin devleti içinde oldukları iddiası göz önüne alındığında bunun gerçek olamayacağı ve kripto paraları ABD derin devletinin yaratmış olabilecek olduğuna yönelik iddiaları daha çok arttırıyor.

Emperyalist Devletler?

Bir o denli dikkat çeken ve bir o denli fazla gerçeğe yakın olan son iddia ise kripto paraların emperyalist devletler tarafınca ortak bir halde yaratıldığı yönünde. ABD tarafınca Bitcoin ve öteki kripto paralara karşı olunmadığı şeklinde gene benzer şekilde İsrail tarafınca yada Fransa tarafınca kripto paralara karşı olunmadığı malum bir gerçek. Dünyanın en emperyalist gücü olarak tanınan **ABD iken Avrupa’nın emperyalist gücü olarak tanımlanan ve AB’nin en güçlüsü olan *Fransa’nın da kripto paralara karşı yasaklama adımları atmaması ve kripto paralara bir nevi destek vermesi ile beraber emperyalist devletler iddiasını destekliyor. Benzer şekilde ABD’nin en iyi ve en büyük müttefiki olan emperyalist-siyonist ***İsrail devletinin kripto paralara karşı olmadığı yalnız bazı durumlarda iyelik olarak saydığı ve vergi almış olduğu bilinmekte.

Hepsi göz önüne alındığında bu iddialar Türk basınında daha ilkin asla yer almazken ilk kez coinbilgi.net sitesi üstünde paylaşılan bu bilgilerin düşünülmesi durumunda kripto paraların basit bir şahıs yada kişiler tarafınca yaratılamayacak olduğu, göz önünde olan 100 kıymetli kripto para biriminin yöneticilerinin de bu oyuna ortak olabilecek oldukları düşünülerek hesaba katılmalı. Elbet Bitcoin ve kripto paraların aslolan kim yada kimler tarafınca yaratıldığı ile ilgili bugüne dek hiçbir şekilde kanıtlamamasının arkasında (ABD durumun bilincinde) kripto paraların arkasında büyük bir güç bulunduğunu doğrulayan bir informasyon.

*Fransa Merkez Bankası geçtiğimiz dönemde Bitcoin ve öteki kripto paralara harp açmış ve ülkede kripto para reklamları yasaklanmış olmasına karşın ülkede resmi olarak kripto paraların yasaklanması ile ilgili en küçük bir adım atılmış değil. Aksine Macron yönetiminin kripto paralar ile ilgili izahat yapmadığı gerçeği mevcut.

**ABD tarafınca bazı eyaletlerde vergi ve yasaklamalar devreye alınırken Washington merkezli olarak ABD Başkanı Donald John Trump tarafınca kripto paralara karşı fena ve negatif tutum sergilenmiyor.

***İsrail siyonist devleti ise kripto paraların yasaklanmasının söz mevzusu olmadığını, vergi alınabilecek bulunduğunu belirterek kripto paralar ile ilgili pek fazla izahat yapmayı tercih etmiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.