Dallas Mavericks’in Milyarder Mark Cuban Sahibi Kaç Bitcoin’e Sahip Olduğunu Açıkladı

Milyarder girişimci Mark Cuban’ın Bitcoin’in (BTC) en büyük hayranı olmadığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Forbes tarafınca gösterilen bir makalede açıklanmış olduğu suretiyle, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban Bitcoin’in güvenilir bir para birimi olabileceğine inanmıyor.

Önde gelen kripto para birimi üstündeki bu tartışmalı yaklaşım Twitter’da Cuban ile Bitcoin topluluğunun önde gelen adları içinde bir münakaşa başlattı. Twitter’da Jimmy Son, Preston Pysh ve Anthony Pompliano’nun yer almış olduğu tartışmada, Cuban, Bitcoin’in güvenilir para birimi olarak değerlendirilemeyeceği olmadığı iddiasını gene savundu.

“Bahsettiğim birçok nedenden dolayı Bitcoin değişiklik aracı olarak pek iyi sayılmaz.” açıklamasını kaydeden Cuban, Bitcoin’in kitlesel küresel benimsenmesinin sonucunda ülkeler tarafınca engelleneceğine ve bunun maliyetinin makul bir aralıkta olacağına inandığını belirtti.

Irdelemenin devamında sonucunda Pompliano, her insanın aklındaki “Asla Bitcoin var mı? sorusunu Cuban’a yöneltti. Milyarder yatırımcı Mark Cuban ise Mavericks’in bilet satışlarından elde etmiş olduğu 542 dolarlık Bitcoin’i bulunduğunu deklare etti.

Bu yanıtın arkasından Pompliano Cuban’a teşekkür etti ve onu bir sigorta poliçesi olarak bir BTC satın almaya çağrı etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.