Deneyimli Analistten Uyarı Geldi: Peter Brandt’a Göre Yine Tam Tersi Yaşanabilir

Kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Peter Brandt, Bitcoin’de düşüşün sinyallerini verdi. Bitcoin grafiğinde alçalan üçgen formasyonunun oluştuğuna dikkat çeken Peter Brandt’a gore Bitcoin fiyatında geri çekilemler yaşanabilir.

Peter Brandt, Bitcoin’de oluşan alçalan üçgen görünümüne ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

45 senelik trading  tecrübem bana piyasanın iştirakçilerin çoğunun beklentilerinin tersine hareket etme eğiliminde bulunduğunu gösterdi. Alçalan üçgen grafikleri her seferinde düşüşle sonuçlanıyor.

Bitcoin kim bilir senenin en stabil dönemlerinden birini geçiriyor. Zira popüler kripto para birimi şu sıralar 9.500 ila 10.500 dolar aralığında sıkışmış durumda. Bu sıkışma herhangi bir yöne sert kırılma yaşanacağının habercisi olsa da Bitcoin’de rotanın hangi tarafa döneceği hemen hemen belli değil. Sadece bir tek iki gün sonrasında Bakkt’ın fizyolojik vadeli işlemlerine başlamış olacak olması, yatırımcılarda piyasanın tekrardan yükselişe geçeceğine yönelik düşünceler yapmaya başladı. Sadece “buy the rumor sell the news”  doğrusu söylentiyle satın al, haberi sat özdeyişini de gözardı etmemek gerekiyor.

Haberimizin hazırlandığı sırada TSİ 15:30 itibariyle Bitcoin 10.027 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.