Dentacoin (DCN) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Dentacoin (DCN) Nedir?

Dentacoin (DCN): Temel Bilgiler

 1. Dentacoin, Ethereum’un akıllı sözleşmelerinden yararlanarak mevcut dişhekimliği sanayisine yönelik, merkezi olmayan, blok zinciri destekli bir platformdur. Merkezi olmayan bir platform olarak Dentacoin, herhangi bir üçüncü tarafa olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve hastalar ile diş hekimleri içinde direkt bir ilişki oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanır.
 2. Dentacoin, insanların katkılarından dolayı Dentacoin kripto para birimi (DCN token) ile ödüllendirilebilecekleri küresel bir diş endüstrisi topluluğu oluşturarak dünya genelinde diş bakımı standardını iyileştirmeyi amaçlamaktadır.
 3. Dentacoin, diş endüstrisinde devrim yaratmayı ve insanlara diş hijyenlerine iyi bakmaları için esin vermeyi umuyor. Platform, hem hastaları hem de diş hekimlerini ortaklık hayata geçirmeye ve güvene dayalı bir topluluk yapmaya destek olmaya teşvik etmek için birkaç blok zinciri tabanlı merkezi olmayan uygulama geliştirdi.

Dentacoin Geliştirme

 1. Dentacoin, Dentacoin Vakfı tarafınca hem diş hekimlerine hem de hastalara yarar sağlayacak şekilde diş endüstrisini geliştirme hedefine ulaşmak için oluşturulmuştur.
 2. Dentacoin Vakfı 2017 senesinde kurulmuştur. Halen kurucusu Prof. Dr. Dimitar Dimitrakiev’in de dahil olduğu 15 çekirdek üyeden oluşan bir ekip tarafınca yönetilmektedir. Kurucu ortaklar, Philipp Grenzebach ve Jeremias Grenzebach’dır.
 3. Vakıf, toplam 8 trilyon DCN tokeninin ön madenciliğini yapmış oldu. Toplam tokenların %40’ı çeşitli ödüller vermek için ayrıldı, %40’ı token satışı için ayrıldı ve geri kalan % 20’si pazarlama faaliyetleri, gelecekteki projeler, ödül programları ve öteki kullanımlar için Dentacoin Vakfı’na ayrıldı.
 4. Vakıf, 1 Temmuz 2017’de ön satışını başlattı ve peşinden 1 Ekim 2017’de halka satış yapmış oldu.

Dentacoin’in Yararları Nedir?

Dentacoin Teknolojisi

 1. Dentacoin, akıllı sözleşme işlevselliği elde eden Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. Blockchain teknolojisinin merkezi olmayan yapısı, bir aracıya gerek kalmadan hastalar ve diş hekimleri içinde direkt etkileşimi güvence eder. Bu, diş bakımının genel maliyetini düşürmeye destek verir.
 2. Ethereum akıllı sözleşmeleri, Dentacoin platformunun temel bileşenleridir. Akıllı sözleşmeler doğası gereği kendi kendini yürüttüğü için, akıllı sözleşmeler üstünde tek bir taraf kontrolü olasılığını ortadan kaldırır. Bu, güvenli, saydam ve otonom bir platforma götürür.

Dentacoin’in Teknolojik Özellikleri

 1. Blockchain Tabanlı Güvenilir İnceleme Platformu: Bu blockchain tabanlı geri bildirim sistemi, nitelikli hastaların ağ üstünde incelemeler yayınlamasına olanak tanır. Platform, diş hekimlerinin hizmetlerini iyileştirmek için kullanılabilecek güncellenmiş bilgilere ve araştırma verilerine erişimini kolaylaştırır. Verilerin manipülasyonunu azaltmak için kendi kendini yürüten akıllı sözleşmeler kullanır. Bu şekilde, herhangi bir potansiyel alan kişi, hastalar tarafınca gönderilen gerçek değerlendirmeleri görüntüleyebilir. Hastalar, yüksek kaliteli incelemeler için DCN ile ödüllendirilir.
 2. Dentacare Mobile uygulaması: Bu uygulama, insanoğlu için bir diş bakımı rehberi görevi görür. İnsanların diş hijyenlerini korumalarına destek olmak için hatırlatıcılar, bildirimler, sesli navigasyon ve öğreticiler ihtiva eder. Bireyler ek olarak diş sağlığı mevzusunda herhangi bir bilgiye gereksinim duymaları durumunda uzman diş hekimlerine acil erişim olanağına haizdir. Dentacare uygulamasının 3 aylık bir rutin için temel bir planı vardır ve kullanıcılar bu rutini uygun şekilde tamamlarlarsa DCN’de ödüllendirilirler.
 3. DentaVox Düşünce Platformu: DentaVox, insanları dürüst fikirlerini göstermeye teşvik eden ve DCN tokenları kazanmalarını elde eden bir web uygulamasıdır. Uygulama, değişik sıhhat mevzularında değişik uzunluklarda anketler ihtiva eder. Blockchain teknolojisi, verilerde hiçbir değişim olmamasını sağlayarak araştırmacılara kıymetli ve saydam veriler sunar.
 4. Diş Güvence Terimi: Dentacoin, insanoğlu ve diş hekimleri içinde akıllı bir sözleşme sigortası kurar. Her iki taraf da sözleşmede anlaşırsa, sözleşme blok zincirinde yürütülür. Sözleşme, insanların ağız hijyenlerine iyi bakmalarını mecburi kılıyor. Buna karşılık, diş hekimi harcamaları kendisine ilişik olmak suretiyle kaliteli diş tedavisi sunacaktır. Akıllı sözleşmede belirtilen koşullar karşılanırsa, her iki taraf da DCN’de aylık olarak ödüllendirilir.
 5. Sıhhat Veri Tabanı: Blockchain’in tıp endüstrisindeki tesirleri, hastanın tıbbi kayıtlarının herhangi bir üçüncü tarafın erişemeyeceği bir yerde olmasını elde edecektir. Öte taraftan, kayıt, ilgili tüm tarafların şeffaflığını ve güvenliğini elde eden blok zincirinde saklanır.

DCN Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

DCN Iyi mi Satın Alınır?

Dentacoin, DCN tokenının toplam tedarikini lansmanda evvel hazırladı, bu yüzden madencilik meraklıları, DCN madenciliğinin olmaması sebebiyle hayal kırıklığına uğrayabilir. Bununla beraber, Dentacoin tüm insanoğlu belirli görevleri tamamladıkları için ödül olarak parasız DCN tokenları kazanır. İnsanlar ek olarak bir kripto para borsasında alım satım yaparak da DCN edinebilir.

Dentacoin, HitBTC, Cryptopia, CoinExchange, Mercatox, IDEX vb. Şeklinde çeşitli küresel kripto para borsalarında mevcuttur. Kullanıcılar, DCN’yi değiştirebilmek için Bitcoin, Ethereum, Tether ve öteki kripto para birimlerini kullanabilir.

DCN Iyi mi Saklanır?

DCN token, ERC20 token modeline dayanır. Dolayısıyla, ERC20 tokenleri ile uyumlu herhangi bir cüzdanda saklanabilir. Bazı popüler seçenekler aşağıda listelenmiştir:

 • MyEtherWallet
 • MetaMask
 • Coinomi
 • imToken
 • Lumi
 • Jaxx
 • Ledger Nano S ve Trezor şeklinde donanım cüzdanları da güvenli seçeneklerdir.

Dentacoin’in Öteki Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

 1. Mevcut ödeme sistemlerini eşler arası işlemlerle bozmaya çalışan bir çok kripto para biriminin aksine, Dentacoin’in birincil amacı dünya genelinde diş sağlığı hizmetlerinin standardını iyileştirmektir.
 2. Dentacoin Kripto para birimi (DCN), yalnızca p2p işlemlerini kolaylaştıran bir kripto para birimi değildir. Dentacoin platformunda onu çeşitli şekillerde kullanan karmaşık bir ekosistemin ayrılmaz bir parçasıdır.
 3. DCN token, hem hastaların hem de diş hekimlerinin yararını sağlamak için Ethereum akıllı sözleşmeleriyle desteklenir. Her iki taraf için bir sigorta görevi görür. Akıllı sözleşme herhangi bir nedenle yerine getirilemezse, Dentacoin karşı tarafın haklarını korur ve onaylar.
 4. Dentacoin’in bir çok kripto para biriminden bir başka farkı da DCN tokenlerinin tecim haricinde iyi mi elde edilebileceğidir.
 5. Dentacoin, bireylerin ve diş hekimlerinin akıllı sözleşmelerin belirli koşullarını yerine getirerek çeşitli ödüller kazanmasını sağlar. Platform, insanların aynı anda ödül kazanmalarına olanak tanıyan ve diş sağlıklarını iyileştirmelerine destek olan birkaç blok zinciri destekli uygulama başlattı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.