Dolar Kazandırırken Bitcoin Neden Kazandırmıyor?

Dolar kurunun bugün 4.84 TL sınırını aşarak 4.86 TL olması ile Bitcoin yatırımcılarının ise hemen hemen daha bu kadar fazla kazanç sahibi olmaması akıllara sual işaretlerini getiriyor. Bazı yatırımcıların bu mevzuda düşüncesi geleceğe yönelik iken dolar kuruna yatırım yapmanın daha etkili olabileceğini belirten Türk yatırımcılar, Bitcoin’in değerlenecek bulunduğunun kati olsa bile tam kesinlik kazanamadığını, fakat dolar kurunun kati olarak TL karşısında artış gösterecek bulunduğunun kati bulunduğunu ifade ediyorlar.

Dolar kurunda yaşanmış olan yeni üstün dereceli seviyeleri gün be gün artarken, BTC yatırımcısının kazanamıyor olmasının arkasında BTC’nin DOLAR/TL benzeri bir yatırım olmaması ve direkt olarak dolar ile alınıyor olması ve geleceğe yönelik bir yatırım olması bulunuyor.

Dolar Öneriliyor

Türk ekonomistler en güvenilir yatırım aracı olan doları görse bile dolar Bitcoin kadar fazla kazandırmayabilir. Eğer ki yatırımınız oldukça yüksek ise bu durumda ihtimaller içinde riskleri göze almamak için dolar sizin adınıza daha iyi bir tercih olabilecek iken, eğer yatırım durumunuz orta çaplı ise bu durumda Bitcoin sizin için daha çok avantajlı olabilir.

Dolar ve Bitcoin içinde karar vermek tamamen zor bir iş olsa bile geleceğe dönük dolar kurunun kazandırma şansı daha yüksek, Bitcoin’in ise tek bir gecede yaşayacak olduğu üstün dereceli artış ile yatırımları 3 kat hatta 4 kat katlaması ve bunu 1 yıl içinde yapabilecek güçte olması göz önünde bulundurulmalı.

Yatırım tavsiyesi değildir.*

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.