Dünyada Bir İlk: Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden Berber

Kocaeli’nin Derince ilçesinde tam 30 senelik berber olan Rasim Uyan, 46 yaşlarında bulunduğunu ve müşterilerine yeni dönemde popüler hale gelen Bitcoin ile ödeme seçeneği sunmaya başladıklarını deklare etti. Türkiye ve dünyada bir ilki gerçekleştiren Rasim Uyan, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada kendisinin bu düşünceyi uygulamaya soktuktan derhal sonrasında talebin daha çok arttığını ve güncel kur ile hesaplama yaptıklarını deklare etti.

Sakal tıraşının 10, saç tıraşının ise 20 TL bulunduğunu belirten Rasim Uyan, durağan(durgun) fiyat ile hizmet sunduklarını ve yeni ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i sunduklarını belirtti.

Yeşile Bağışlayacak

Uyan, “Ikimiz de bir berber olarak bir ilki başarmaya çalıştık. Benim hedefim daha oldukca toplumsal mesuliyet projesi. Ağaçların yok olmasına dikkat çekmek için bu şekilde bir yöntem seçtim. Müşterilerden garip görenler var. Asla bilmeyenler var. Hepimiz bu mevzu hakkında informasyon edinmeye çalışıyor. Şu an duyduğum kadarıyla bitcoinin Türkiye’de de bir benzeri yapılmaya planlanıyor. İlerleyen zamanda bir ihtimal dünya tamamen elektronik paraya dönecek. Ikimiz de ilk elektronik parayı ağaca dönüştüren berber olacağız” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.