Dünyanın En Çok Abartılan Kelimeleri Yayımlandı: Listede Blockchain ve Kripto’da Var

[dropcap type=”letter”] Y [/dropcap]akın tarihindeki bir medya araştırmasına gore Blockchain 2018 yılının en oldukça abartılan kelime oldu. Media Post’un Araştırma Sorumlusu, bu sonuca, geçtiğimiz yıl reklam sektöründe oldukça fazla ağırlık hangi kelimelerin yada terimlerin verildiğini bulmak için Ocak ayında 120 pazarlamacı ve 181 reklam ajansı yöneticisi ile görüşerek toplanan verilere dayanarak ulaştı.

Media Post’un baş yazarı Joe Mandese Blockchain kelimesinin bilhassa endüstriyel sektörlerde abartılı bir halde kullanıldığını belirtiyor. Hatta ankete katılanların birçoğu Blockchain kelimesini kamuoyuna bir yutturmaca sunduklarını ve böylece Blockchain teknolojisini kötüye kullanma ettiklerini kabul etti.

Giderek daha çok sayıda müessese, günlük operasyonlarını daha verimli ve düşük maliyetli hale getirmek için blockchain uygulamalarını araştırıyor.

2018’nin en oldukça abartılan ikinci sözcüğü ise iştirakçilerin yüzde 19’unun önerilmiş olduğu “AI” ve “programatik” kelimeleriydi. “Kripto”, geçen senenin en fazla abartılan üçüncü kelime oldu. İnsan odaklı pazarlama söz öbeği ise en oldukça abartılanlar içinde dördüncü sırada yerini aldı. Media Post’un araştırmasına gore senenin en mühim kelimesi ise “şeffaflık” idi.

Kaynak: rttnews

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.