Dünyanın En Popüler Kripto Paraları Sıralaması Değişti: Hangi Kripto Para Bitcoin’i Tahtından Etti?

Dünyanın en popüler kripto para birimi değişti. Meydana getirilen yeni bir araştırmanın istatistiklerine gore işlem hacmine gore dünyanın en popüler kripto paraları sıralamasında stabil kripto para birimi Tether, Bitcoin’i tahtından ederek birinci sıraya yerleşti. Tether’ın işlem hacmi güncel verilere gore Bitcoin’den 3,5 milyar dolar daha çok.

Bitcoin Hala En Kıymetli Kripto Para

Bitcoin ise piyasa kıymeti bakımından dünyanın en popüler kripto para birimi ünvanını koruyor. Sadece kripto paraların işlem hacimlerini karşılaştıran araştırmacılar 20,7 milyar dolarla Tether’ın şu anda en oldukça kullanılan kripto para bulunduğunu Bitcoin’in ise aynı dönemde işlem hacminin 17,2 milyar dolar bulunduğunu ortaya koydu.

Bitcoin’in piyasa değerinin birçok faktöre bağlı olarak devamlı değiştiğini de belirtmeden geçmeyeelim. Geçtiğimiz hafta başta Bitcoin olmak suretiyle birçok altcoin’in fiyatında yaşanmış olan volatil dalgalanmalar sebebiyle yatırımcıların Tether benzer biçimde stabil kripto paralara yönelmesi sonucunda bu şekilde bir yükseliş yaşamış olduğu iddiası da oldukça kuvvetli.

Bitcoin’deki Volatilite Tether’ı Etkiliyor

Tarihsel olarak, Tether çoğunlukla her yönüyle Bitcoin’in altında pozisyon alıyor. Fazlaca daha minik bir piyasa değerine haiz olan ve kıymeti 1 dolara durağan(durgun) olan Tether Bitcoin’deki ani dalgalanmalar sebebiyle bazen bu tür yükselişler yaşayabiliyor.

Araştırmacılar Tether’ın Çin’de ve öteki bazı Asya devletlerinde de oldukça popüler bulunduğunu öne sürüyorlar. Kripto para birimleri bir çok Doğu Asya ülkesinde nispeten iyi durumda olsa da, Çin’deki durum şu an için oldukça tartışmalı.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.