Dünyanın Gözü Kripto Paralarda: Haftanın Önemli Gelişmeleri

Kripto paralar popülerleştikçe dev firmalar Blockchain ve kripto paraları daha iyi idrak etmek için emekler yürütüyor. Hatta bazıları kendi projelerini dahi geliştirmeye başladı. O şekilde ki toplumsal medya devi Feysbuk geride bıraktığımız Haziran ayında “Libra” adlı kripto para birimini piyasaya süreceğini duyurdu.

İlgili Haber: SON DAKİKA GELİŞMESİ: Çin’in Dijital Parası Resmen Duyuruldu, İşte Detaylar!

Her ne kadar Libra dünyanın dört bir tarafındaki finansal otoritelerin tepkisiyle karşı karşıya kalsa da Feysbuk’un bu hamlesi oldukça mühim. Hatta Feysbuk’un arkasından perakende devi Walmart’ın da kendi kripto para birimini çıkarmak için çalışmalara başladığını duyurmuştuk.

Dünyanın Gözü Kripto Paralarda

İngiltere’de Birleşik Krallık Finansal Yürütme Kurumu (FCA) geride bıraktığımz haftalarda kripto paralara ilişkin son düzenleme planlarını açıklamıştı. FCA, kripto paraları üç sınıfa ayırmış ve yaptırım uyuglanacak ve uygulanmayacak kripto paraları tanımlamıştı. FCA cephesinden gelen açıklamada yaptırım uygulanmayacak kripto paraların dahi kara para aklamaya karşı yasalara doğal olarak olacağını açıklamıştı.

Trump’tan Bitcoin Tepkisi

Bazı otoriteler de geleneksel finansal sistemi tehlike arzettiği için kripto paralara tepki gösteriyor. Mesela ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz ay Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu açıklamada Bitcoin hayranı olmadığını açıklamıştı. ABD’nin yanı sıra İngiltere ve Hindistan’dan Maliye Bakanlıklarından da kripto paraların yasaklanmasına ilişkin tavsiyeler geliyor.

 Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.