Düşüşü Tahmin Eden Bloomberg Analistlerine Göre Bitcoin’in Sıradaki Hamlesi Ne?

Bitcoin’deki düşüşü yedi gün öncesinden tahmin eden Bloomberg analistleri senenin en zor ayını geçiren popüler kripto para birimi için yeni bir öngörüde bulunmuş oldu. Bloomberg analistlerine nazaran Bitcoin’deki teknik göstergeler krizin kısa sürede sonlanabileceğini gösteriyor.

8 bin dolar bandında işlem görürken Bitcoin’deki düşüşü tahmin eden Bloomberg analistleri, önder kripto para biriminin yeni bir ralliye başlayacağını iddia etti. Söz mevzusu haberde analistler, Bitcoin’deki düşüşün CME’de Mayıs ayında oluşan fiyat boşluğunun doldurduğunu ve bundan dolayı Bitcoin’in şimdiki fiyatının %8 altında, 6.500 dolar bandında destek bulabileceğini belirtiyor. Ek olarak Bitcoin’in 14 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) de Bitcoin’deki aşırı satış baskısının dindiğini gösteriyor.

Bitcoin, 2019 yılının en kötü ayını geçiriyor. Nisan ayıyla birlikte başlamış olan yükseliş trendi Haziran ayında Bitcoin’i 13.800 dolarla son birkaç senenin en yüksek seviyesine taşısa da ne yazık ki kafi olmadı. Son olarak geçtiğimiz günlerde 7 bin dolar bandının altına sarkan popüler kripto para birimi Haziran ayının sonundan bu yana düşüş trendine devam ediyor. 

Arca analisti Jeff Dorman ise “Piyasa net bir halde daraldı, arz artarken piyasaya sıcak para girmiyor.” açıklamasını yapmış oldu. Dorman’a nazaran düşüşün bir diğeri sebebi olarak ise Çin’den gelen bir ekip negatif gelişmeyi gösterdi. Dorman bu nedenlerden dolayı kripto para piyasasının oldukça kırılgan bulunduğunu kaydetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.