Elmasları Blockchain Teknolojisi İle Takip Edecekler

Dünyada yeraltı kaynakları en üst düzeye çıkmış durumda. Neredeyse tüm ülkeler yeraltı kaynaklarını en süratli şekilde çıkartmaya devam ederken, bunun takip edeni ise dolar ile meydana getirilen alışverişlerde ABD tarafınca denetim ediliyor ve ülkeler tarafınca tek tek raporlanıyor. Sadece bazı sektörlerde ise bu tür verileri not etmek oldukça zor ve oldukça fazla vakit harcanması ihtiyaç duyulan bir durum.

IBM Global Industries Platforms ve Blockchain şirketi Kıdemli Başkan Yardımcısı Bridget van Kralingen‘e nazaran ise bundan sonrasında elmasların takip edeni ve IBM işlemlerinin takip edeni için blockchain teknolojisi kullanılacak ve bu sayede oldukça daha kolay veri kaydı tutulabilecek, veriler daha kolay bir halde okunabilecek hale gelecek.

Net Izahat Yapmış oldu

IBM Global Industries Platforms ve Blockchain şirketi Kıdemli Başkan Yardımcısı Bridget van Kralingen, “Tüketiciler satın aldıkları mücevherlerin kalitesi ve deposu mevzusunda derinden ilgileniyorlar. Bu, tüketicilerin yüzde 66‘sının küresel olarak sürdürülebilir markaları desteklemek için daha çok harcama halletmeye istekli olduğu gerçeğiyle kanıtlanmıştır. TrustChain sistemi, blockchain’in endüstrileri şeffaflık ve tüketiciye hususi olarak yarar elde eden uygun yeni iş modelleri vesilesiyle iyi mi dönüştürdüğünün bir örneği.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.