En Büyük Üçüncü Kripto Borsası Huobi, Londra Ofisini Açtı

Çin’e ilişik Kripto Borsası Huobi , 28 Haziran’da Londra ofisinin açılışını yapmış oldu ve bu senenin 3. çeyreğinde başlamış olacağı duyurulan OTC alım satım testlerini yapmış oldu.

“Beş milyondan fazla” küresel bir kullanıcı tabanına haiz bulunduğunu iddia eden Huobi, Cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasında, Avrupa’ya genişlemenin bir öncelik bulunduğunu ve Londra’nın yeni oluşumlara olanak sağladığını mevzusunda izahat yapmış oldu.

“Birleşik Krallık, küresel bir finans merkezi ve etken bir blockchain topluluğuna haiz. Ek olarak süratli gelişen pazar ile bölgedeki en büyük kripto para tecim merkezi olma potansiyeli yardımıyla Avrupa’nın ilk ofisi seçildi”, bu değişimle beraber, mahalli gazeteler İngiltere’nin bu tutumunu şu şekilde açıkladılar.

“Huobi’nin İngiltere’deki büyümesi, yüksek kaliteli finans, teknoloji beceri havuzları ve açık bir kripto-para birimi düzenleme ortamı tarafınca desteklenecektir.”

Bu hamle aslına bakarsak öteki büyük borsalarının benzer kararlarını izliyor. Bunlardan en önemlisi, dünyanın en büyük kripto borsasına haiz olan Binance’ın, Nisan ayında Malta’ya taşınmasıydı.

Bununla birlikte, Cointelegraph’ın bildirdiği benzer biçimde Huobi, Londra’daki gezinsel yerlerini belirledi ve “Avrupa’nın ağ geçidi” olarak diğerlerinin üstündeki konumu ayrıcalıklı hale getirdi.

Huobi Group başkan yardımcısı Peng Hu bir açıklamasında şu sözleri söylemiş oldu :

“Malta değil, İsviçre değil. Kesinlikle Londra, daha doğrusu İngiltere.”

Huobi, Avrupa pazarında OTC ticaretini sunmayı planlıyor. Londra’daki yeni varlığı, “Avrupa finansal pazarlarına daha iyi erişim sağlamak ve İngiltere merkezli blok zincirleme ve kripto varlık girişimlerinin Huobi Labs ve Huobi Ekosistem Fonu’ndan yararlanmasını sağlayacak” dedi.

Operasyona öncülük edecen olan adlar; Avrupa ​​Değişiklik Direktörü  Lester Li ve Huobi UK’de Genel Danışman ve Baş Uyum Görevlisi Josh Goodbody olacak.

  • Huobi, Coinmarketcap’a nazaran günlük tecim hacminde ortalama 500 milyon $ değerinde dünyanın en büyük üçüncü kripto borsasıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.