En Düşük Komisyonlu Kripto Para

Kripto para kullanımı son dönemde iyice yaygınlaşmıştır. Özellikle dijital dünya ile daha fazla iç içe olduğumuz şu günlerde kripto para yani daha bilindik ismiyle bitcoin borsasını takip etmeyen yoktur. Bitcoin para borsası endüstri ile paralel olarak büyümektedir. En düşük kripto para listesini merak edenlerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu listeye 20 kripto para borsasını eklemek mümkündür.

Binance US

En düşük komisyonlu kripto para borsasında zirvede Binance US yer alıyor. Maker ücreti taker ücretine göre genel olarak çok daha düşüktür. Bunun nedeni ise maker likidite eklerken taker sipariş defterinden likiditeyi alıyor. Bu durum karşısında da alıcı ücretlerinde düşüş yaşanıyor. Kripto para borsasında maker ve taker ücretlerinin analiz edilmesi oldukça önemlidir.

FTX’in perakende trader’lar için en ucuz borsa olduğu bilinen bir gerçektir. Binance US ve benzeri borsa OKCoin de kurumsal trader’lar için en ucuz kripto para borsaları olarak bilinmektedir.Bu noktada yatırımcıların büyük ya da küçük olmaları da oldukça önemlidir. Binance büyük yatırımcılar için pahalı olanlar arasında yer alabilir, ancak küçük yatırımcılar için Binance oldukça düşük ücretler almaya devam ediyor.

Küçükten Büyüye Doğru Liste

En düşük kripto para borsası yani en az komisyonlu borsalara baktığımız zaman ilk sırada Binance US yer alıyor. Bu piyasa içerisindeki diğer kripto para platformlarının güvenlik oranları kesin ve net değildir. Bu nedenle günümüzde güvenilir piyasalardan en iyi komisyon oranlarını vereni bulup tercih etmek, kullanıcı deneyiminin gelişmesi açısından önemlidir.

Düşük Komisyonlu Kripto Para Borsaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bilinmesi gereken ilk şey, komisyon oranı düşük diye her kripto para borsasının kullanılması doğru değildir. Bu durum özellikle yerli kripto para borsalarında geçerli olmaktadır. Kripto para borsası düşük olsa dahi ilk olarak yeterli hacme sahip olup olmadığına yani likidite bakılmalıdır. Eğer bu özellikleri yetersizse fiyat markası çok olacağı için alınıp satılabilecek coin miktarı az olur. Binance TR yerli kripto para borsası da en düşük komisyonlu bitcoinlerden biridir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.