Coinbase Güvenilir mi?

Dünyanın en güvenilir borsaları arasında üçüncü sırada olan bu sanal para borsası Amerika kökenli bir firmadır. Dünya üzerinde milyonlarca insan tarafından kullanılan Coinbase aynı zamanda ticari hesaplar için çeşitli ödeme yöntemleri sunarak ön plana çıkıyor. Son zamanlarda insanların güvenilir firma arayışları aşamasında bu firma da dikkat çekiyor.

Coinbase Güvenilir Mi?

Sanal para birimleri ile işlem yapmak için birçok teknik detayı sizler için sunan Coinbase aynı zamanda sanal para birimlerinin alımı aşamasında güvenliği de elden bırakmıyor. Günümüzde Coinbase sistemi sayesinde insanların verileri ve kimlik bilgileri soğuk cüzdan üzerinden tutuluyor. Eldeki bilgilerin yaklaşık olarak yüzde 98 kadarı soğuk cüzdan denilen bilgisayar ortamlarında tutulduğundan güvenlik olarak üst seviye güvenlik sağlanmış oluyor.

Coinbase Sigorta İmkânı sunuyor

Yine de insanların aklına gelen bir soru olarak yüzde ikilik kısım ne oluyor sorusu gelebilir. Coinbase bu aşamada gerek soğuk cüzdan hesapları için gerekse de online cüzdan hesapları için sigorta uygulaması ile kullanıcıların kayıplarının karşılanmasını vaat ediyor. Bu nedenle insanların güvenli olarak sanal paralardan yararlanması temin ediyor.

Siz de sanal para birimleri üzerinden işlem yaparken bir şekilde zarar göreceğinizi ve maddi kayıp yaşayacağınızı düşünüyor iseniz, Coinbase ortamını rahat bir şekilde kullanarak sigorta kapsamından yararlanabilirsiniz. Coinbase 250 bin dolar kadar olan tutarlara sigorta kapsamında ödeme yapıyor.

Coinbase Hangi Özellikleri Sunuyor?

Güvenliğin dışında Coinbase kullanıcı ara yüzü özellikleri ile kolay bir kullanım imkânı sunuyor. Örneğin birden fazla hesabı bulunan kullanıcıların ortak bir fon üzerinden varlıklarını yönetebilmelerine imkân tanıyor. Bunun yanında Coinbase aynı zamanda insanların dijital varlıklarının efektif olarak yönetilmesine yönelik çalışmalar yapıyor.

Dünyanın en sık kullanılan borsaları arasında yer alan Coinbase günümüzde insanların rahatlıkla Ethereum, Bitcoin, Bitcoincash gibi kripto paraları alım satım yapabilmesineimkan tanıyor. Çift yönlü alım satım ve benzeri işlemleri yapabileceğiniz güvenilir bir ortam sunan Coinbase her gün milyar dolarlara varan işlemi hacmini yönetmektedir. Sanal para birimleri ile ilgili güvenilir bir borsa arıyor iseniz siz de Coinbase borsasını kullanabilirsiniz.

Coinbase Üyelik

Diğer sanal para borsalarının aksine Coinbase daha basitleştirilmiş üyelik aşamalarını sizlere sunuyor. Bunun yanında üyelik aşamasında beklentilerini de karşılayan firma gerek SMS yolu ile gerekse de authenticator araçları aracılığı ile hizmet almanıza imkân tanıyor. Siz de kolay birkaç adım sonrası hizmet almak için Coinbase uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Bu aşamada insanların beklentilerini karşılayan çözümler olarak ön plana çıkan Coinbase kredi kartı üzerinden işlem yapabilmenize imkân tanıyor. Tabii ister iseniz Türk lirası olarak da ödeme yapabilirsiniz. Fakat onaylanma sürecinin kısa sürmesi açısından kredi kartı kullanımı daha avantajlı oluyor.

Bunun yanında Coinbase bir güvenlik önlemi olarak kredi kartlarında çekim limitini 200 dolar ile sınırlandırmış durumda. Eğer havale ya da EFT olarak işlem yapacaksanız bu limit 2500 dolara kadar yükselebiliyor. Yatırımcıların bu aşamada hangi yöntemi seçeceklerini kendilerinin belirlemesi önem taşıyor.

Coinbase’de Farklı Hesap Türleri

Ülkemizde birçok yatırımcı açısından bilindik bir ortam olan bu ortamdan yararlanarak yatırımlarınıza yön verebilirsiniz. Kolay ara yüzünün yanı sıra ticari yatırımcılara yönelik özelleşmiş araçlar sayesinde ödeme aşamasında sanal para birimlerini kullanan e ticaret siteleri açmak da mümkün oluyor.

Söz konusu hizmetlere erişmek aşamasında Coinbase bireysel ve ticari müşterileri için iki farklı hesap seçeneği ile ön plana çıkıyor. Bu imkânları kullanarak kolay bir şekilde hesap açabilir ve yatırımlarınızı bu sanal para birimlerinde değerlendirebilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada tanınan bir kripto para borsası olarak ön plana çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir