Enerji Tüketimi Tavan Yaptı, Üst Düzey Yetkililer Madencilik Cihazlarına El Koydu!

Çin’in kuzeyinde bulunan Tianjin şehrinde yaşanmış olan vaka ülkeyi ayağa kaldırdı. Washington, Toronto, Pekin, Ankara ve öteki tüm ülkelerde Bitcoin madenciliği dolayısı ile ilgili olarak yüksek enerji tüketilmesi sonrasında bazen bazı evlere baskınlar yapılmış, hatta bazı fabrikalarda dahi cihazlara el konularak soruşturmaların ardı ardına başlatılmış olduğu bilgisine ulaşılmıştı. Mevzu hakkında şimdilerde yaşanmış olan vaka ise Çin’in kuzeyinde bulunan Tianjin şehrinde yaşandı.

Bölgede yaşayan bir kişinin evinde muhteşem yüksek enerji tüketimi fark eden enerji dağıtım şirketi yetkilileri, durumu üst düzey yetkililere bildirdi. Enerji tüketiminin en yüksek olduğu ev ile ilgili olarak ilkin bir araştırma meydana getiren yetkililer bunun yeni moda ”madencilik” faaliyetleri dolayısı ile olabileceğini ve hatları negatif etkilediğini söylemiş oldu.

Çin’de 3.300 Dolara Üretim Yapılıyor

9.300 dolar seviyesine yakın bir seviyede bulunan Bitcoin, Çin’de tüm harcamalar toplandığında 1 BTC bir tek 3.300 dolar şeklinde %35 üretim maliyeti ile üretilebiliyor. 600 bilgisayara ve 6 tane büyük dev boy bilgisayar fanına el konulmuş olan vaka ile ilgili olarak ise Çin hükümetine bölge vatandaşlarının tepki gösterdiği ve 1 kişinin yargılanmaya başlandığı, 5 şüphelinin ise soruşturma altında oldukları öğrenildi. 600 bilgisayarın enerji hatlarında muhteşem yüksek enerji tükettiği ve aralıklarla enerji hatlarının aşırı dalgalanmasına niçin olduğu bilgisi paylaşıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.