EOS’un Sosyal Medya Platformu Voice Ne Zaman Açılacak? İşte Detaylar

EOS’un geliştirici şirketi Block.one dün ön kayıt yaptıran kullanıcılara gönderilmiş olduğu e-posta ile toplumsal medya platformu Voice‘un yol haritasını yayınlayarak platformun açılış tarihini netleştirdi.

Erken Erişim Zamanı Açıklandı

Duyurulduğu ilk günlerde Voice’un erken erişimi için kayıt yaptıran kullanıcılar, EOS destekli toplumsal medya platformunu 14 Şubat 2020’de kontrol etmeye başlayabilecekler. Block.one cephesinden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa beta programı, kullanıcılara ve kullanıcılara odaklanmayı sağlamak amacıyla tecrübe etme, yanılma ve güvenlik açıklarını kapatmak için kullanılacak. Firmanın açıklamasına bakılırsa platformun ilk versiyonu ilk aşamada yalnız İngilizce dilini destekleyecek.

Bu senenin başlarında Block.one, marka bilinirliğini arttırmak için Voice.com alan adını 30 milyon dolar ödeyerek satın almıştı. Platformun geliştirilmesi için ise toplamda 150 milyon dolar harcandığı belirtiliyor.

Huzurlarınızda Voice

Voice, düzmece kullanıcıları ve botları engelleyerek Feysbuk ve Twitter şeklinde mevcut toplumsal medya platformlarının aksine kullanıcı deneyimine ehemmiyet vererek her hesabın gerçek bir şahıs olmasını sağlamak için hususi bir kullanıcı kimlik doğrulama sistemi kullanacak, Açık kaynak kodlu Voice’un böylece toplumsal medya platformlarının genelindeki düzmece/yansılamak hesap problemininin önüne geçmesi planlanıyor.

Platformda ek olarak beğenilen, yararlı içerikler aldıkları etkileşim oranınca Voice token’la ödüllendirilecek. Gelecek yıl piyasaya sürüleceği duyurulan Voice kim bilir toplumsal medya sektörüne Blockchain’in sihrini kullanarak değişik bir boyut kazandırmayı başarabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.