Eski Tayland Maliye Bakanı: Kripto Paralara Denetim Gelmeli

Kripto paralar ile ilgili son dönemde denetim çağrıları sık sık yapılıyor. Bazı ülkeler şimdiden kanun yapıcılar aracılığı ile yasalar yapmaya geçerken, bazı ülkeler ise kripto paraların denetlenmesinden yana olmadıklarını belirtiyor. Tüm dünya devletlerinin bu mevzuda düşüncesi değişik olurken, ABD yönetiminin kararlarının gelecekte tüm dünyada bağlayıcı olması beklenen gelişme olarak gösteriliyor.

Tayland eski maliye bakanı Korn Chatikavanij, ise bu mevzuda yapmış olduğu açıklamasında gerek kripto paraların gerek ise ICO’ların kesinlikle denetlenmesi gerektiği ve bununla ilgili yeni yasaların hazırlanması icap ettiğini deklare etti.

Haftalar Sonrasında Yeni Kurallar Açıklanacak

Tayland Kralı tarafınca ve öteki hükümet yetkilileri tarafınca yapılacak olan üst düzey görüşmeler ve siyasal kararlar sonrasında Bitcoin ve öteki kripto paraların ülkede denetlenmeye başlamış olacak. Gelecek haftalarda yeni yasaların devreye girmesi planlanıyor. Ülke genelinde kripto paralara yoğun ilgi gösterilirken, Cenup Kore’nin memurlara getirmiş olduğu kripto paranın bir benzerinin Çin ve Tayland tarafınca uygulamaya konulabileceği iddialar içinde. Asya bölgesinde yayılan kripto para yasalarının yeni dönemde tüm dünyaya örnek olması da tüm dünyanın gündeminde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.