Ethereum 7 Gün İçerisinde Bir Düştü, Bir Yükseldi

Ethereum tutarları son 7 gün içinde bir düştü, bir terfi etti. Fiyatların devamlı olarak düşüp yükselmesi yatırımcının beklentisi iken sonucunda ise yatırımcının kazanılmış olduğu ve 522 dolar seviyesinden 535 dolar seviyesine kadar yükselen Ethereum fiyatının averaj bir yatırımcıya %10-13 kar elde ettirdi. Yatırımcıları bekleyen oldukca pozitif yönde süreç için birazcık daha sabır edilmesi gerektiği tahmin edilirken, yatırımcılarına kazandıracak olan Ethereum, Bitcoin’e oranla dahi daha çok kar elde ettirme potansiyeline haiz durumda.

Fiyat denge-seviye olarak bakıldığında Bitcoin ne kadar daha çok yüksek fiyata haiz olarak görünüyor olursa olsun bu yatırımcıyı ilgilendiren bir mevzu değil. Ethereum bugün 535 dolar seviyesinden 2.535 dolar seviyesine yükseldiğinde 4 kat daha çok para kazandırmış olacak hali ile 1000 TL yatıran bir yatırımcı 4.000 TL olarak bu parasını geri alabilecek. Bitcoin ise averaj 6700 dolar seviyesinde ve bu seviyede para yatıran bir yatırımcı 4 kat kazanç sahibi olmak için tam 30 bin dolar civarına kadar yükselmesi gerekecek ki bu daha zor küçük bir ihtimal.

Yatırımcılar Ethereum’u Tercih Ediyor

Yatırımcıların Çin, ABD ve öteki ülkelerde meydana getirilen araştırmalarda devamlı Ethereum‘un öne çıkması dolayısı ile Bitcoin yerine Ethereum’u tercih ettikleri gözlere artık düzgüsel gelir hale geldi. Bitcoin hala daha piyasanın %40 oranına haiz kripto para birimi olmasına karşın gelecekte Ethereum’un Bitcoin’i geçebilecek olduğu iddialarına inanmakta yarar var. Birkaç yıl ilkin Bitcoin 1000 dolar bile değilken bu seviyeye iyi mi geldiyse aynısı Ethereum için gerçek olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.